bizneseve

“1330 vjedhje të banesave dhe bizneseve në 1 vit”, gazetari tregon ku dominojnë

Gazetari Igli Çelmeta tregoi në emisionin GoodMorning Albanians në Euronews Albania cilat janë zonat ku është shënuar numri më i madh...

Rama thirrje bizneseve: Suksesi nga kapitali njerëzor, rrisni pagat për punonjësit

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar të mërkurën një takim me përfaqësues të biznesit të madh në Durrës për rritjen e pagës...

“Kërkoni dokument identifikuese”, Tatimet apel bizneseve: Kujdes, ka individë që… 

Administrata Tatimore ka identifikuar individë të caktuar që mashtrojnë bizneset duke u prezantuar si punonjës tatimorë, por nuk janë të punësuar...

Mungesë punëtorësh gjatë sezonit turistik në Durrës, shkak largimi i të rinjve

Largimi i të rinjve profesionistë në kërkim të një jete dhe të ardhurave më të mira, po krijon çdo ditë e...

Voltana Ademi reagon pas shpërthimeve me tritol në Shkodër

Dy shpërthimet me tritol në qytetin e Shkodrës janë komentuar edhe nga kryetarja në ikje e Bashkisë, Voltana Ademi. Për të,...