biznesmen

Emigrantët rrëfehen për DailyMail: Kokë turku për politikën “e dështuar” britanike

Emigrantët shqiptarë që jetojnë në Britaninë e Madhe akuzuan qeverinë se i ka bërë ata “koka turku” për politikën “e dështuar”...

‘Biznesmen me 16 mijë punëtorë’, gazetari zbardh pasurinë e Vis Martinajt

Gazetari Basir Çollaku thotë se rasti i agjentit që ndihmoi Ervis Martinajn të largohej nuk është i pari parë që policia...

16 muaj nga zhdukja e biznesmenit në Kosovë, ende mister fati i tij

Këtë të hënë bëhen 16 muaj nga dita kur është zhdukur biznesmeni Bedri Rexhepi dhe familja ende nuk e ka një...

SPAK dërgon për gjykim ‘të fortin’ e Myslym Shyrit

SPAK ka dërguar për gjykim dosjen ndaj Gjergji Cukalit, i akuzuar për vrasje e mbetur në tentativë. Sipas SPAK, Cukali akuzohet se...

Berisha nuk komenton shpalljen non grata të dy biznesmenëve

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk e ka komentuar shpalljen non grata të Aqif Rakipit dhe Ylli Ndroqit. Berisha iu përgjigj gazetarëve se do...