bjellorus

Aktivistët e Bjellorusisë, Rusisë dhe Ukrainës marrin Çmimin Nobel për Paqen

Avokati bjellorus i të drejtave të njeriut, Ales Bialiatski dhe dy organizata nga Rusia dhe Ukraina, “Memorial” dhe Qendra për Liritë...

BE: Arrestimi i diplomatit të lartë bjellorus, i papranueshëm 

Bashkimi Evropian dënoi si "të papranueshëm dhe të mjerueshëm" ndalimin e një diplomati të lartë në Bjellorusi për pjesëmarrje në gjyqin...

Lukashenko: Nuk e mendoja se lufta në Ukrainë do zvarritej kaq gjatë

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko nuk e mendonte se lufta në Ukrainë do të zvarritej kaq gjatë. Në një intervistë për "The...