bledi cuci

Bledi Çuçi pret në takim kreun e INTERPOL, çfarë diskutuan

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, priti në një takim kreun e INTERPOL, Jürgen Stock, në të parën vizitë të tij në...

Zbardhet vrasja në Shëngjin, Çuçi përgëzon policinë

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar pas deklaratës së policisë se ka zbardhur vrasjen e Ardian Nikulajt në Shëngjin. Ai përgëzoi...

Nis vettingu në Policinë e Shtetit, hidhet shorti për 36 emrat e parë të drejtuesve

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore zhvilloi procedurën e hedhjes së shortit të parë për vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë...

Breshëria e kallashnikovit ndaj Top Channel, reagon Bledi Çuçi

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka reaguar në lidhje me sulmin me armë që ndodhi gjatë orëve të para të mëngjesit...

Ministri Çuçi në Londër: Amnistoni shqiptarët pa viza, por që punojnë ndershmërisht

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është pritur nga Sekretarja britanike e Punëve të Brendshme, Suella Braverman në Home Office. “Me homologen britanike...

Çuçi në Kuvend: Nuk bëhet fjalë për zyrë të DEA-s, por për një person permanent

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka sqaruar sot në Kuvend prezencën e DEA-s në Shqipëri. Duke iu përgjigjur interesimit të deputetëve,...

Ministri Çuçi reagon pas arrestimit të autorit të vrasjes së 3-fishtë në Tiranë

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka reaguar pas arrestimit të autorit të trefishtë në Tiranë, Ramazan (Dan) Hutra. Përmes një postimi në...

Nënshkruhet marrëveshja Shqipëri-Arabi Saudite për bashkëpunim në fushën e sigurisë

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ndodhet në Arabinë Saudite për një vizitë zyrtare. Gjatë qëndrimit në Riad ai është pritur nga homologu...

Operacioni anti-drogë Shqipëri-Itali, reagon ministri Çuçi

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka reaguar në lidhje me operacionin e përbashkët anti-drogë të zhvilluar në Shqipëri e Itali, ku...

Mbrojtja e monedhave nga falsifikimi, Çuçi: Marrëveshja me BQE-në, mjaft efikase

Ministri i Mbrojtjes, Bledi Çuçi e cilëson si mjaft efikase nënshkrimin e marrëveshjes së institucionit që ai drejton, Bankës së Shqipërisë...

Çuçi: Investime 7.6 herë më shumë nga buxheti i shtetit në teknologjinë e policisë

Ministri i Brendshëm Çuçi në një dalje për mediat ditën e sotme se në vitin 2023 do të ketë 7.6  herë...

Bledi Çuçi: Në 2023 do krijojmë njësi speciale për kontrollin detar

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi është shprehur se për vitin 2023 kanë parashikuar krijimin e përbashkët të një njësie speciale të...

‘Kemi jetësuar reformën e policisë kriminale”, Çuçi tregon arritjet në vitin 2022

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, ka folur në lidhje me arritjet që janë bërë në vitin 2022 dhe objektivat që kanë...

Çuçi nënshkruan në Bruksel planin BE-Shqipëri kundër terrorizmit

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ndodhet në Bruksel për një vizitë zyrtare, ku nënshkroi me Komisioneren për Punët e Brendshme në...

“S’jemi kundër protestave”, Çuçi: Ka zonë të kuqe, do marrim masa që të zhvillohet

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi u shpreh gjatë një komunikimi me mediat se çdo gjë do të shkojë mirë në samitin...

Berisha paralajmëroi protestë më 6 dhjetor, reagon Çuçi: Do e braktisin mbështetësit

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka reguar në lidhje me protestën e paralajmëruar më 6 dhjetor nga Sali Berisha, ditën ku në...