blendi fevziu

Fevziu për Këlliçin: Erdhi si pasojë e votës, s’ka statusin e kandidatëve të kaluar

Gazetari Blendi Fevziu ishte tha në një intervistë për Euronews Albania se Belind Këlliçi është i pari kandidat i nxjerrë nga...

Nënë Tereza i dërgoi një letër Enver Hoxhës, Blendi Fevziu zbulon mesazhin

Gazetari Blendi Fevziu, së fundmi në një intervistë për Euronews Albania foli për librin e tij "Enver Hoxha” që është përkthyer...

“Më dridheshin gjunjët”, Fevziu rrëfen momentet nga demonstratat e studentëve

Gazetari Blendi Fevziu tregoi detaje nga rrëzimi i sistemit komunist në 1990, ku studentët dolën dhe protestuan kundër rregjimit. Fevziu shprehet se...

‘Ambasada, bazë operative’, Fevziu: I domosdoshëm dëbimi i diplomatëve iranianë

Gazetari Blendi Fevziu u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se Shqipëria nuk ka pasur raporte me Iranin derisa u...

Marrëdhëniet Shqipëri-Iran, Fevziu: Muxhahedinët nuk duhet të largohen

Gazetari Blendi Fevziu thotë se Shqipëria nuk ka pasur raporte me Iranin, por situata ndryshoi pas ardhjes së muxhahedinëve në vendin...

Ekskluzive| Fevziu takon Thaçin: Nuk e pranon, por Gjykata Speciale është gabim

Blendi Fevziu tregoi se ka takuar Thaçin në qelitë e paraburgimit në Hagë. Gazetari rrëfeu në Euronews Albania se megjithëse mundohej...

Blendi Fevziu: Lulzim Basha, një kufomë politike

Blendi Fevziu u shpreh se Lulzim Basha mund të konsiderohet një kufomë politike. I ftuar në "SOT" në Euronews Albania, ai solli...