blerje

Vuçiç akuzohet për blerje votash, partia e presidentit me call center

Në kulmin e fushatës elektorale në Serbi ka shpërthyer një skandal për blerje votash. Një grup investigimi gazetarësh zbuloi një call...

Shtëpitë mbi 10 mln dollarë, Dubai kryeson shitjet

Kërkesa në rritje për shtëpi luksoze e ka çuar Dubain të parin në listën e qyteteve me më shumë shitje në...

EMRI| Kush është 39-vjeçari që u arrestua nga SPAK për blerje votash

Një person në Kavajë është arrestuar me urdhër të SPAK nën akuzën e korrupsionit aktiv në zgjedhje. Klodian Kapidani, 39 vjeç me...

Blerje votash në Kavajë, lëshohet urdhër arresti nga SPAK  

Një person në Kavajë është arrestuar me urdhër të SPAK nën akuzën e korrupsionit aktiv në zgjedhje. "Nga veprimet hetimore të kryera...

“5 mijë euro vota”, Kreshnik Spahiu: Historia e pabesueshme me politikanin shqiptar

Analisti Kreshnik Spahiu thotë se shitblerja e votës është një fenomen shqetësues në Shqipëri, por kjo nuk ndodh në çdo vend...

Blerje e përbashkët e armëve, BE pajtohet me planin për Ukrainën

Shtetet e Bashkimit Evropian janë pajtuar që të përshpejtojnë dërgesat e furnizimeve me artileri dhe të blejnë më shumë municion për...

Eurostat: Shqiptarët të fundit për blerje online

Tregu i blerjeve online sa vjen e rritet në cdo vend të botës. Por mesa duket nuk ndodh kështu edhe në Shqipëri. Të dhënat e...

796 mijë makina në qarkullim, më pak blerje se vitet e kaluara

Në vitin 2022, në Shqipëri u regjistruan 55 800 makina, duke e çuar numrin e përgjithshëm të mjeteve në qarkullim në...

Blerjet online, si të dallojmë cilat faqe janë më të sigurta?

Juristi Mustafa Llani ka treguar se si qytetarët të dallojnë se cilat faqe janë më të sigurta për blerjet online. Në një...

Një gjerman për Bayernin, bavarezët të pakënaqur me blerjet

Sadio Mane është blerja e fundit e bërë nga bavarezët e Bayernit të Mynihut, por duket se as sulmuesi senegalez nuk...

13,7 mln euro energji në shtator, KESH po hap ankande për shit-blerje

KESH po menaxhon energjinë dhe të ardhurat e veta përmes tregtisë. Ajo po shet dhe njëherazi po blen energji në treg...

Do blejë klubin e Mançester Junajtid? Përgjigjet Elon Musk

Shefi i kompanisë Tesla, Elon Musk trazoi botën sportive pasi shkroi në llogarinë e tij në Twitter, se do blinte klubin...

‘Kërcen’ fatura për importet, Shqipëria ble 18 mln euro energji për një javë

Për 7 ditët e para të gushtit, blerja e energjisë i ka kushtuar vendit 18 milionë euro. Kjo është fatura më...

Ndryshimi në 10 vite| Pronat, 60% më shtrenjtë

Çmimet e pasurive të paluajtshme në vend janë rritur me 60% në 10 vite. Norma është më e lartë se në...

Shqiptarët shpenzojnë 3,3 mln € në 4 muaj për të blerë makina

Mbi 15 mijë makina të reja kanë hyrë në qarkullim në Shqipëri, gjatë 4 muajve të parë të 2022. Kryesisht janë...

Miqtë e Elon Musk do të kontribuojnë me mbi 7 mld dollarë për blerjen e Twitter

Miqtë e pasur të Elon Mask do të kontribuojnë me një shumë prej 7,14 miliardë dollarë për të mbështetur ofertën e...