bllokim

Rrezik për shëndetin, ISHMT bllokon rreth 2 mijë lodra

Inspektoriati Shtetëror i Mbikëqyrjes së Tregut ka bllokuar rreth 2 mijë lodra që konsiderohen rrezik për shëndetin. Lodrat ishin kryesisht ujore dhe...

Gjobë deri në 1 milionë lekë, bllokohen 3 mjete lundruese në Sarandë

2 persona u gjobitën në Sarandë pasi kryen manovra të rrezikshme me mjete lundurese. Ata rrezikuan jetën e pushuesve, ndërsa 3...

U bllokuan në kufirin mes Thethit dhe Valbonës, shpëtohen tre turistët çekë

Tre turistët çekë, të cilët mbetën të bllokuar në vendin e quajtur Curraj i Epërm janë shpëtuar pas dy operacioneve të...

25 subjekte të bllokuara në Kamëz nga tatimet

Administrata tatimore ka bllokuar 25 subjekte në Kamëz pas një operacioni me inspektime në terren. Aktivitetet që kanë qenë në kundërshtim të...

Bllokimi i ngarkesave të drithërave, Draghi telefonon Putin

Kryeministri i Italisë, Mario Draghi deklaroi se vendi i tij po synon të lirojë eksportet e drithërave të bllokuara në portet...

Zelenski akuzon Rusinë për bllokimin e 22 milionë tonë ushqimeve

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski ka akuzuar Rusinë për bllokimin e eksportit të 22 milionë tonë produkteve ushqimore dhe paralajmëroi se nëse...

Vëzhgim i Euronews Albania| Qytetarët të pasigurt kur përdorin ashensorin

Bllokimi në ashensor i pacientes dhe punonjësit në QSUT, ka kthyer në vëmendje rrezikun qe vjen prej tyre. Gazetarja e "Mirëmëngjes"...

Bllokimi i ashensorit në QSUT, nën hetim administratori dhe tekniku i firmës

Policia e Tiranës ka proceduar penalisht dy persona në lidhje me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e së dielës në ambientet e...

Opozita vijon bllokimin e Kuvendit në RMV, qeveria refuzon dialogun

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski tha se qeveria nuk do të pranojë takim në të cilin do të flitej...

Vijon kriza politike në RMV, opozita kërkon zgjedhje të parakohshme

Prej tre ditësh, Kuvendi në Maqedoninë e Veriut është thuajse jo funksional për shkak të bllokimit që po i bën partia...

Ekonomia e Ukrainës humbet 170 milionë dollarë në ditë

Kryeministri i Ukrainës, Denys Shmyhal deklaroi se vendi po humbet 170 milionë dollarë çdo ditë, për shkak të bllokimit të porteve...

Maqedoni e Veriut, opozita ultimatum qeverisë për zgjedhje të parakohshme

Maqedonia e Veriut është në prag të një krize tjetër politike pasi opozita po kërcënon me bllokimin e punës së Kuvendit. Partia...

COVID ka mbyllur çdo shërbim në Shangai, thotë shqiptari në Kinë

Kina po përballet me një situatë epidemiologjike të rënduar sa i takon rasteve të Covid-19, ku qyteti më i prekur është...

E diel pa makina në Tiranë, bllokohet qarkullimi në disa rrugë

Këtë të diel disa nga rrugët e kryeqytetit do të jenë të bllokuara për makinat. Bashkia e Tiranës planifikon që kjo gjë...

Rusia planifikon të kufizojë hyrjen në Mariupol nga e hëna, thonë zyrtarët

Hyrjet dhe daljet nga Mariupol mund të kufizohen duke nisur nga e hëna, duke mbyllur potencialisht qytetin dhe duke parandaluar evakuimet...

Rusia akuzon YouTube-in për bllokimin e kanalit të parlamentit rus

Zyrtarët rusë akuzojnë YouTube-in për bllokimin e kanalit të parlamentit rus, e për këtë kanë paralajmëruar hakmarrje. Kanali quhet Duma-TV, dhe sipas...