boci

Boçi ironizon Ramën: Të falënderoj për…

Kandidati për kryebashkiak i Elbasanit nga koalicioni “Bashkë Fitojmë”, Luçiano Boçi tha për “Now me Erla Mëhillin” se e falënderon Ramën...

Boçi: Do e fik inceneratorin e Elbasanit, do bëj auditim dhe raporte me ekspertë

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për bashkinë Elbasan, Luçiano Boçi tha në emisionin Now në Euronews Albania se nëse do të...

Lita kapet me Boçin: Kërcet fushata jote pozitiviste në Elbasan, fsheh krimin

Kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë për bashkinë Elbasan, Luçiano Boçi u përplas me gazetarin Lavdrim Lita në emisionin Now në Euronews...

Paralajmëron Boçi: Po përgatitet skema e blerjes së votave, ja kë do çoj në SPAK

Kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë për bashkinë Elbasan, Luçiano Boçi tha në emisionin Now në Euronews Albania se drejtorë të bashkisë...

Ja sa është diferenca me vota Llatja-Boçi, kush e fiton Elbasanin?

Kandidati i koalicionit 'Bashkë Fitojmë' për bashkinë Elbasan, Luçiano Boçi tha në emisionin Now në Euronews Albania se nga të dhënat...

Debati McGonigal në Kuvend, Rama zgjedh të dëgjojë opozitën krah Pandeli Majkos

Kryeministri Edi Rama ka lënë vendin e tij të zakonshëm në parlament për t’u ulur krah deputetëve të PS-së në seancën...

Boçi: Ahmetaj, viktima e Ramës për të larguar fokusin nga McGonigal

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi tha se Arben Ahmetaj është “viktima” që i duhet Ramës për të hequr vëmendjen nga...

Nuk u lejua të hynte në Kuvend, Boçi: Nuk ka masë për ndalimin fizik

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi, nuk u lejua të merrte pjesë këtë të hënë në seancën plenare të parlamentit për...

Përjashtimi i deputetëve të PD-së, Boçi: Komisioni i Etikës ka thyer rregulloren

Këtë të martë u mbajt në Kuvend, mbledhja e Komisionit të Etikës dhe Rregullores ku u diskutua kërkesa e deputetëve të...

Boçi: Rama burracak, po kërkon mbrojtje policore

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi në një deklaratë për mediat në mbyllje të seancës së tensionuar të së enjtes akuzoi...

“Duhet ta bëja”, Luçiano Boçi zbulon çfarë ka thënë agresori i Berishës pasi u kap

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçjano Boçi thotë se Gert Shehu ishte instruktuar qartë për të sulmuar kreun e PD, Sali Berisha. Në...

Kandidati i vetëm për primaret në Elbasan, Boçi: Shoh bashkim në PD

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi është kandidati i vetëm që votohet sot në primaret e PD-së për të qenë kandidat...

Fluturimet me charter, Boçi: Rama ia kaloi edhe Xhorxh Bushit

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama se ka udhëtuar me charter dy herë më shumë se ish-Presidenti amerikan Xhorxh Bush, i...

Tentativat për bashkimin e PD, Boçi tregon kushtin për Alibeajn

Prej disa ditësh në Partinë Demokratike flitet për një bashkim dhe daljen me një kandidat të përbashkët. Janë mandatuar dy deputetët që...

A do regjistrohet Berisha si anëtar i grupit parlamentar të PD-së?

Deputeti i PD-së Luçiano Boçi nuk ka pranuar të përgjigjet pyetjes nëse kreu i PD-së, Sali Berisha në grupin parlamentar të...

Luçiano Boçi rendit arsyet pse PD do të protestojë në 7 korrik

Deputeti i Partisë Demokratike Luciano Boçi renditi arsyet pse Partia Demokratike ka vendosur të organizojë protestë kombëtare në 7 korrik. Ai tha...