bombe

Të paktën 8 viktima nga shpërthimi i një bombe në Afganistan

Një bombë e fshehur në një karrocë të ngarkuar me perime shpërtheu në kryeqytetin e Afganisatnit, Kabul, duke vrarë të paktën...

Tritol automjetit të Drejtoreshës së DSHP-së në Shkodër

Një lëndë eksplovize iu vendos automjetit të Drejtoreshës së Drejtorisë së Shëndetit Publik Shkodër, Suida Kuka pasditen e së premtes. Automjeti i...

Kërcënime për bombë në disa shkolla në veri të Kosovës

Procesi mësimor në disa shkolla në komunat veriore të Kosovës është ndërprerë mëngjesin e së enjtes. Kjo për shkak të mesazheve anonime...

Një tjetër alarm fals për bombë në Kosovë

Një tjetër kërcënim për bombë është njoftuar në Kosovë të martën, i treti në radhë brenda pak ditëve. Alarmi fals sipas ekspertëve duhet marrë seriozisht. Kërcënime të njëjta kanë...

Një predhë si suvenir nga Izraeli, familja amerikane shkakton kaos në aeroport

Një familje amerikane shkaktoi alarm për bombë në aeroportin kryesor ndërkombëtar të Izraelit pasi paraqiti një predhë artilerie të pashpërthyer në...

Serbia akuza Ukrainës e një vendi të BE-së për ‘mashtrim’, reagon Kievi

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç akuzon Ukrainën dhe një vende të BE, që nuk e identifikon, se qëndron pas kërcënimeve false...

Rusia ‘përdori bombë të ndaluar’ në vrasjen e 50 civilëve në Ukrainë

Një investigim i kryer nga BBC ka zbuluar prova të qarta se një bombë e ndaluar në shumë vende nga një...

13 të plagosur nga të shtënat me armë në Nju Jork

Të paktën 13 persona - 5 nga të cilët me armë zjarri - janë plagosur në një stacion metroje në Sunset...