bora

Italia zbardhet nga bora në gusht, temperaturat -3 gradë celius

Reshjet e pazakonta të dëborës kanë pushtuar disa rajone të Italisë këtë të shtunë. Rënia e menjëhershme e temperaturave ka sjellë reshje...

Ulen temperaturat në juglindje, reshje dëbore në pranverë

Edhe pse ka nisur muaji i dytë i pranverës, ulja e temperaturave ka bërë që të rikthehen reshjet e dëborës në...

Bora mbulon Thethin, temperatura deri në -19 gradë, probleme me energjinë

Rruga në drejtim të Thethit është e hapur por herë pas here paraqiten problematika nga ngricat. Banorët shprehen të kënaqur me hapjen...

Bora e parë zbardh Korçën, temperatura disa gradë nën zero

Sot qyteti i Korçës ka provuar shijen e dëborës së parë. Prej orëve të para të mëngjesit reshjet e dëborës kanë...

Bora mbulon kurorën e Elbasanit, Funari dhe Mollagjeshi të aksesueshëm

Bora e parë për këtë sezon dimëror ka mbërritur edhe në qarkun e Elbasanit ku disa prej pikave me të larta...

Rikthehet bora në Dardhë, sa pritet të shkojnë temperaturat

Dëbora ka mbuluar këtë të martë juglindjen e vendit. Korrespondeti i Euronews Albania, Xhensil Shkëmbi ka raportuar nga Dardha situatën në...

VIDEO| Bora zbardh fshatin turistik të Dardhës

Në zonat malore të Korçës kanë nisur reshjet e borës. Reshjet për momentin kanë përfshirë fshatin Dardhë në lartësinë mbi 1600...

‘S’ka më turp’, regjisori shpjegon peticionin kundër programeve që po çedukojnë

Peticioni ‘S’ka më turp’ është ndërmarrë nga një grup personalitetesh që kanë perceptimin se TV me një grup programesh po e...

Hapja e rrugës shton turistët në Theth

Thethi, fshati në zemër të alpeve shqiptare, mund të vizitohet edhe në dimër. Tashmë nuk është e nevojshme që të pritet...

Dëbora mbulon juglindjen

Reshjet e dëborës janë rikthyer në juglindje. Sipas të dhënave nga ARRSH dëbora mbulon 15-35 cm tokë. Të gjitha akset nacionale janë...