bore

Zvicra mbulohet nga bora në gusht, bien me 30 gradë temperaturat

Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në Zvicër, ku fill pas temperaturave të larta vendi është goditur nga reshje të dendura...

VIDEO| Dimër në pranverë, reshje intensive bore në Veri

Ndonëse data shënon 26 prill, sërish veriu i vendit është përfshirë nga reshjet e borës. Në Qafën e Thores që nga mbrëmja...

Parashikimi i motit: Vijojnë reshjet, rriten temperaturat

Vranësirat do të vijojnë me reshjet e herëpashershme dhe borën në zonat malore. Kështu bëri me dije Hakil Osmani nga Meteoalb. Në...

Pamje përrallore nga Dardha! Deri në 10 cm dëborë në Pranverë

Ndërkohë që presim ditët me diell të pranverës, moti na ka surprizuar. Dardha u zgjua e mbuluar me borë mëngjesin e...

Përlotet shqiptarja: Rrënojat u mbuluan me borë, s’dimë a janë gjallë apo vdekur

Rudina Ajazi shqiptare që jeton në Turqi tha në emisionin Now në Euronews Albania se ditën e dytë pas tërmetit shkatërrimtar...

Thethi i pakalueshëm për turistët, trashësia e borës arrin deri në 5 metra

Bora e pangrirë, rrezikon jetën e punonjësve të pastrimit. Kjo gjë sjell dhe vështirësinë për të ndërhyrë dhe mjetet borëpastruese. Çdo ditë,...

FOTO | Rikthehen reshjet e dëborës në juglindje të vendit

Ulja e temperaturave ka rikthyer reshjet e dëborës në zonat malore në juglindje të vendit. Në fshatin turistik të Dardhës, nga kilometri...

Dardha pa borë e pa turistë, bizneset e cilësojnë të dështuar sezonin turistik

Të bësh ski në fshatin turistik të Dardhës është kthyer pothuajse në një mision të pamundur, pasi pista e skive është...

Stuhi dëbore në SHBA, të paktën tre viktima, mes tyre një 8-vjeçar

Të paktën tre persona kanë humbur jetën pasi një stuhi e fuqishme dëbore pushtoi pjesën lindore të SHBA-ve, duke shkaktuar tornado...

Borë dhe ngrica, Evropa goditet nga moti i keq

Britania e Madhe u godit nga reshjet e dendura të dëborës dhe ulja e shpejtë e temperaturës, duke shkaktuar ndërprerje të...

Bora ‘fton’ turistët, në Dardhë dhe Voskopojë qindra qytetarë për të shijuar festat

Dy ditët e fundit bora ka zbardhur Dardhën. Rruga e cila të çon drejt këtij fshati turistik kalohet pa probleme, ndërkohë...

Borë në Brazil, temperaturat shkojnë deri në -5 gradë celsius

Një mot i pazakontë me dëborë ka përfshirë prej disa ditësh shtetin tropikal të Brazilit, Rio De Zhaneiro. Në Rio de Zhaneiro,...

Korça zgjohet me borë dhe temperatura nën zero

Në qarkun Korçë gjatë natës ka pasur reshje shiu dhe dëbore. Në lartësitë mbi 900 metra ka pasur reshje bore me...

Java e akullt, qytetet ku pritet të bëjë më ftohtë

Shqipëria do të ketë mot të acartë javën e ardhshme, me temperaturat që pritet të arrijnë deri në -18°. Të hënën temperatura...