borxh

Vrasja e 61-vjeçarit për borxhin, ish-zyrtari i policisë: S’jemi marrë me viktimën

Ish-drejtuesi i lartë i Policisë së Shtetit, Arjan Hoxha tha në Review për Euronews Albania se rasi i Marjeta Karajt, e...

“Bariu pa trupin e Kurtdedës”, Maçi tregon çfarë zbuloi policia në vendngjarje

Gazetari Merin Maçi tregoi në Review në Euronews Albania se si një bari gjeti trupin e dhunuar dhe të djegur të...

Meta nga Korça: 1.5 mln € borxh, do i paguaj shteti nga buxheti që miratohet sot

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, gjatë një takimi me strukturat e PL në Korçë, tha se qeveria dhe pse...

Meta: Qeveria e kapur nga oligarkët, borxhi ka shkuar në 107%

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta deklaroi se qeveria e kryeministrit Edi Rama është e kapur nga oligarkët. Gjatë fjalës së...

515 mln euro për interesat e borxhit, kostoja e huasë për qeverinë rritet në 2023

Ministria e Financave parashikon që kostoja e borxhit të përgjithshëm për vitin e ardhshëm të rritet me 168 milionë euro më...

Pse gratë kanë më shumë borxhe se burrat?

Ka shumë arsye pse gratë po akumulojnë më shumë borxh vitet e fundit sesa burrat dhe më poshtë janë disa prej...

Bashkitë dhe qeveria 110 milionë € detyrime të papaguara

Buxheti i shtetit dhe bashkitë vazhdojnë të akumulojnë detyrime të prapambetura ndaj bizneseve dhe individëve. Në fund të vitit të vitit të...

Gjermania do marrë borxh ekstra për shkak të luftës në Ukrainë

Qeveria e Gjermanisë ka miratuar marrjen e një borxhi ekstra prej 39.2 miliardë euro. Huaja parashikohet të merret gjatë këtij viti me...