borxhi

Sekretarja amerikane e Thesarit: SHBA-ja mund të mbetet pa para pas një muaji

Sekretarja amerikane e Thesarit, Janet Yellen, paralajmëroi se SHBA-ja mund të mbetet pa para deri më 1 qershor, nëse Kongresi nuk...

Nuk i kthente borxhin, 41-vjeçari i thyen xhamat e makinës. Procedohen penalisht

Policia e Elbasanit ka proceduar penalisht tre shtetas për shkak të një sherri të ndodhur për një borxh të pa paguar. Në...

“Kujdesu për fëmijën”- Fjalët e fundit të Vitales, borxhi 500 mijë € dhe shqiptarët

Mediat italiane kanë publikuar bisedën e fundit të Francesco Vitale, trafikantit italian të drogës, i cili u gjet i vdekur në...

Vrasja e shqiptarit në Mykonos, publikohen pamjet e sherrit në lokal: Shkak borxhi

Detaje të reja janë mësuar nga vrasja e 34-vjeçarit shqiptar Julian Kosova në ishullin e Mykonosit, mëngjesin e datës 20 shkurt. Mediat...

Meta: Borxhi i radhës prej 500 milionë euro do të rëndojë mbi qytetarët

Kreu i Partisë s Lirisë, Ilir Meta, i ka bërë thirrje Kuvendit dhe institucioneve financiare të huaja dhe vendase për të...

‘Borxhi po arrin në 100% të PBB’, Tabaku: Kemi çmimet më të larta në rajon

Për deputeten e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ekonomia shqiptare ndodhet në vështirësi, teksa theksoi se vendi ka borxhin më të larë...

Si e njohin fqinjët Marjetën, vrasësen e të dashurit të saj për borxhin

Asnjë nga fqinjët e Marjeta Karajt nuk kishte mendim të keq për të. Pyetur nga gazetarja e emisionit Review në Euronews Albania,...

Migen Qiraxhi: Vitin e ardhshëm ne do të jemi më të varfër, por qeveria më e pasur

Migen Qiraxhi nga Qëndresa Qytetare ka deklaruar se vitin e ardhshëm qeveria do të jetë më e pasur ndërsa populli më...

Borxhi i jashtëm arrin rekord, BSH: Në tremujorin e dytë shkoi në 9.9 mld euro

Borxhi i jashtëm bruto regjistroi rritjen më të madhe tremujore që prej vitit 2008, kur shpërtheu kriza financiare. Banka e Shqipërisë thotë...

Rusia mund të mos paguajë borxhin e jashtëm për herë të parë që nga viti 1917

Rusia nuk ka mundur të shlyejë pagesat e interesit të borxhit të jashtëm të dielën, që ishte përcaktuar edhe si afati...

SHBA bllokon pagesat e borxhit rus duke e shtyrë Moskën drejt falimentimit

SHBA ka marrë një vendim për bllokimin e pagesave të borxhit ndërkombëtar të Rusisë, një lëvizje që mund ta shtyjë vendin...

BE pezullon rregullat e borxhit për shkak të pasigurisë ekonomike

Brukseli propozoi një pezullim të rregullave të BE-së për menaxhimin e borxhit publik dhe deficitit për një vit më shumë, deri...

Rusia falimenton para se të pushtojë Ukrainën, paralajmërojnë agjencitë

Rusia shumë shpejt nuk do të jetë në gjendje që të paguajë borxhin e saj, thotë një prej agjencive kryesore të...