bota

Rusia shteti më i izoluar në botë, pse ekonomia e saj nuk po ‘dorëzohet’

Në emisionin Money në Euronews Albania, u pasyrua lufta në Ukrainë dhe pasojat e saj në ekonomi. Përpjekja për të rrëzuar ekonominë...

“Bota serbe drejt formimit”! – Paralajmërimi i fortë i analistit

Analisti nga RMV Arben Ratkoceri tha në një intervistë për Euronews Albania se projekti i “botës serbe” ka filluar të realizohet. Sipas...

Kërcënon Medvedev: Bota është në prag të një lufte botërore

Ish-presidenti rus, Dmitry Medvedev, deklaroi gjatë një konference në Moskë këtë të martë se bota ka të ngjarë të jetë në...

Rritet drastikisht numri i viktimave nga tërmeti, Erdogan: Tragjedia e shekullit!

Vijon të rendohet bilanci i viktimave në Turqi dhe Siri. Deri më tani raportohet për më shumë se 21 mijë të...

Solidaritet pas tragjedisë! 45 shtete të botës bashkohen për Turqinë

Solidaritet dhe ndihma për Turqinë dhe Sirinë pas goditjes nga një tërmet katastrofik që u mori jetën mijëra personave dhe rrënoi...

Bota në ndihmë të Turqisë, Perëndimi dhe Lindja bashkohen në operacionet e shpëtimit

Mbi 45 vende i janë përgjigjur thirrjes për ndihmë të Turqisë pas tërmetit fatal të së hënës. Disa dhjetëra shtete dhe...

Mark Anthony martohet për herë të katërt në një ceremoni përrallore

Ish bashkëshorti i J. Lo është martuar tashmë për herë të katërt. Këtë herë ai ka zgjedhur si gruan e tij bukuroshen...

Borrell: Në 2022-shin, bota u bë një vend më i keq për të jetuar

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme, Josep Borrell deklaroi se në vitin 2022, bota u bë një...

Nuk duhen kaluar 9 miliardë banorë brenda vitit 2027, paralajmëron iluzionisti

Iluzionisti Nadir Murra foli në një intervistë për Euronews Albania rreth studimit i cili tregon se brenda vitit 2027, bota nuk...

Lista e shteteve më të rrezikuara nga përmbytjet, mes tyre edhe Shqipëria

Kjo është renditja e shteteve me rrezikun më të lartë përmbytjeve në botë dhe fatkeqësisht mes tyre është edhe Shqipëria. Përmbytjet shkatërruese...

SHBA në prag lufte me Rusinë dhe Kinën, thotë ish-sekretari amerikan

"Ne jemi në prag të luftës me Rusinë dhe Kinën për çështjet të cilat i krijuam pjesërisht, pa asnjë koncept se...

Parashikimet e Elon Musk për vitin 2022, jo për zemërdobëtit!

Nga kriptovalutat, tek transhumanizmi e humanoidët, Elon Musk ka bërë parashikimet e tij për atë ç’ka gjendet në horizont në vitin...

20 shtetet që po shpopullohen më shpejt, Shqipëria në 10-she

Që nga vitet 1900, popullsia globale ka qenë vetëm në rritje, me shtete si Kina apo India që përfaqësojnë rritjen më...

Pasaportat më të fuqishme në botë për vitin 2022

Një treshe pasaportash aziatike u ofrojnë personave që i kanë, liri më të madhe të udhëtimit global se ato të çdo...

Linjat ajrore anulojnë mbi 25 mijë fluturime të planifikuara në gusht

Linjat ajrore në të gjithë botën kanë anuluar më shumë se 25,000 fluturime nga oraret e tyre të fluturimeve për muajin...

Donetsku objektivi i radhës i Rusisë pasi fitoi në Luhansk

Forcat ukrainase janë duke u përqendruar në mbrojtjen e provincës Donetsk në Donbasin lindor, pasi Rusia pretendoi se kishte marrë kontrollin...