Brazili

Ancelotti te Selecao, presidenti brazilian kritika: Pse s’shkoi të ndihmonte Italinë

Nga viti 2024 Carlo Ancelotti do të drejtojë kombëtaren e Brazilit, i cili bëhet i pari shtet në karrierën e italianit....

I mori të dashurin, modelja “kap për flokësh” shoqen. I hiqet kurora e ‘Miss-it’

Të humbasësh kurorën e misit apo të dashurin? Midis këtyre dy zgjedhjeve, Thayssa Florindo, zgjodhi të “luftonte” për mashkullin e jetës....

Brazili nis hetimet për bizhuteritë me vlerë 3.2 mln dollarë dhuratë për Bolsonaro 

Ministri i Drejtësisë i Brazilit, Flavio Dino urdhëroi sot policinë të hetojë mosdeklarimin e bizhuterive, një dhuratë nga Arabia Saudite me...

Kapet 180 mln euro kokainë në Spanjë, mes të arrestuarve dhe shqiptarë

Policia spanjolle ka sekuestruar një sasi prej 4500 kilogramë kokainë të fshehur në një anije mallrash, të quajtur 'Blume' dhe që...

Komplot në Brazil, tentohet atentat me bombë për të ndaluar inagurimin e presidentit

Policia në Brazil ka arrestuar një person, i cili dyshohet se do të shpërthente një makinë bombë për të krijuar panik...

Brazili në ethe, Neymar do mungojë në ndeshjet e ardhshme për shkak të dëmtimit

Neymar është përjashtuar nga dy ndeshjet e ardhshme të Brazilit në Kupën e Botës pasi pësoi dëmtim të ligamentit në kyçin...

2 parashikimet e gazetarit nga Kosova për Brazil-Serbi: Me shpirt fiton Brazili 7-0

Naim Selmani, gazetar sportiv nga Kosova, bëri parashikimet  e tij për ndeshjet e sotme të Kupës së Botës Katar 2022. Në një...

Pse gënjejmë më 1 prill?

1 prilli është dita ku njerëzit gënjejnë njëri-tjetrin, bëjnë shaka, mashtrime e rrengje me përmbajtje humori. Ndërsa këto mund të bëhen në...