bregdet

Kontrolle nga toka dhe deti, policia rrit vigjilencën për mjetet lundruese në Durrës

Pas vdekjes tragjike të 7-vjeçares në Potam, janë shtuar kontrollet dhe rritur masat për sigurinë në brigjet shqiptare. “Euronews Albania” iu bashkua...

Gjendet i mbytur një person në Palasë

Një person është gjetur i mbytur në plazhin e Palasës. Dyshohet se i ka rënë infarkt ndërkohë që ka qenë duke notuar. Ngjarja...

2.2 milionë m2 tokë në bregdetin e Kavajës për investitorët strategjikë

2,2 milionë metra katrorë tokë u janë dhënë investitorëve strategjikë në bregdetin e Kavajës. Një nga perlat turistike që po u vihet...

Plazhet publike në Durrës e Kavajë jashtë standardeve

Në nisje të sezonit të ri turistik, vija bregdetare nga Durrësi në Kavajë ka shumë pak plazhe publike në krahasim me...

Kompanitë që përfituan tokë shtetërore në bregdet

Kompania Echo Technolgy Services dhe Startek do të ndërtojnë në Dhërmi një resort në 133 mijë metra katrorë tokë. Ato kanë...

Arrestohen 4 zyrtarë të Kadastrës së Sarandës

Katër zyrtarë dhe ish-zyrtarë të Kadastrës së Sarandës janë arrestuar pasi kanë dhënë certikata pronësie në mënyrë të kundërligjshme në bregdet. Policia...

Biznesmenë të lidhur me qeverinë shfrytëzojnë tokat në bregdet

Më shumë se 1,3 milionë metra katrorë në bregdet janë dhënë për disa biznesmenë të lidhur me qeverinë me statusin e...

1.3 milionë metra katrorë tokë në bregdet për investitorët strategjikë

Investitorët strategjikë morën 1.3 milionë metra katrorë tokë në bregdet dhe shfrytëzuan zonat më me vlerë të rivierës shqiptare. Agjencia e Investimeve...

Bregdeti i investitorëve strategjikë, kush përfiton për të shfrytëzuar tokat?

Pa pasur asnjë lek, as përvojë, por vetëm me një premtim se ke një projekt që kushton 5 milion euro, ti...