broja

A do jetë gati Broja për Euro 2024 pas lëndimeve? Flet fizioterapisti i Kombëtares

Fizioterapisti i Kombëtares, Ilvi Begolli tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se Armando Broja është gati...

Konflikti i Brojës, gazetari zbardh takimin sekret të trajnerit me babain e lojtarit

Gazetari Tami Kona është shprehur se trajneri i Kombëtares ka zhvilluar një takim sekret me Armando Brojën në Angli dhe me...

“Trajner më fal, më merr në Gjermani”-Gazetarja: Broja dukej sikur i lutej Sylvinhos

Gazetarja Esmeralda Mulaj është shprehur se futbollisti Armando Broja dukej se ishte gati duke iu lutur trajnerit Sylvinho që ta merrte...

Broja thyen heshtjen, flet mbi aludimet për një përplasje me Silvinjon

Mosgrumbullimi i Armando Brojës në ndeshjet e muajit nëntor nga trajneri Silvinjo, ka bërë që të përhapen shumë zëra për pakënaqësi...

“Broja do jetë në Euro 2024”, Baku: Fakti që s’luajti në eliminatore nuk ndikon

Gazetari sportiv Ervin Baku tha në një intervistë për Euronews Albania se Armando Broja do të luajë në Euro 2024 dhe...

Derbi i Londrës| Tottenham dhe Chelsea përballen këtë të hënë, Broja në dyshim

Java e 11 e Premier Leagues angleze mbyllet me një supersfidë, Tottenham-Chelsea. Një derbi që gjithmonë ka dhuruar spektakël, e i...

Broja sërish i lënduar, shqetësimet në gju e lënë jashtë derbit

Armando Broja nuk është ende në gjendjen e tij më të mirë dhe për këtë arsye nuk u përfshi në listën...

Përplasje me Brojën? Flet Silvinjo, tregon përgatitjet për ndeshjen me Bullgarinë

Pas fitores spektakolare kundër Çekisë, kuqezinjtë zbresin sërish në fushë të mërkurën, ku pritet të ndeshen në një miqësore me Bullgarinë. Në...

FOTO| Kush është e dashura e re e Armando Brojës?

Futbollisti Armando Broja është në një lidhje të re dashurie. Sipas informacioneve ai është njohur me një vajzë në Mbretërinë e Bashkuar,...

Cikalleshi dhe Broja ftohen për ndeshjen me Çekinë, Muçolli lihet jashtë

Armando Broja rikthehet në kombëtare, Sokol Cikalleshi ftohet po ashtu për ndeshjen me Çekinë. Euronews Albania mëson ekskluzivisht se dy sulmuesit janë...

VIDEO| Broja shënon gol pas 359 ditësh, largohet duke çaluar: Nuk u dëmtova, por…

Chelsea ka regjistruar fitoren e dytë në kampionat, ndërsa mposhti të hënën në mbrëmje Fulhamin, në përballjen e luajtur në transfertë....

Chelsea synon Osimhen në janar, vështirësohet situata për Brojën

Ngjarja e fundit e regjistruar tek skuadra e Napolit ka krisur marrëdhënien me sulmuesin Victor Osimhen, ndërsa ky i fundit kërkohet...

Rikthehet Broja, dëmtohen Cikalleshi e Ismajli. Sylvinho vijon survejimet

Nga Aston Vila, tek po e njëjta skuadër, Armando Brojës i janë dashur 278 ditë kohë për rikuperimin e plotë, ndërsa...

Duka jep lajmin e mirë: Ja kur do të kthehet Armando Broja

Fitorja e merituar ndaj Poloisë në “Air Albania”, ka bërë që mundësia e pjesëmarjes së Shqipërisë në Euro 2024 në Gjermani,...

Pochettino rrëfehet “pa dorashka” për Brojën: E di sa i rëndësishëm mund të bëhet

Armando Broja është lojtari më i komentuar i kombëtares shqiptare, ndërsa disa pista janë shfaqur sa i përket së ardhmes së...

Milani vazhdon presionin mbi Chelsean për Armando Brojën

Milani është ende duke eksploruar opsionin e sjelljes së sulmuesit 21-vjeçar të Chelseat, Armando Broja në “San Siro” në një marrëveshje...