bujanoc

Lejoi filmin nga Kosova, serbët arrestojnë drejtorin e Kulturës në Bujanoc

Policia serbe ka ndaluar ditën e djeshme drejtorin e Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc të Serbisë, Jetmir Ismailin, dhe producentin Gani Veseli...

Shaip Kamberi mbetet jashtë Parlamentit të Serbisë

Shaip Kamberi nuk ka mundur ta fitojë mandatin e deputetit në Parlamentin e Serbisë, raportojnë mediat në Kosovë. Kamberi thuhet se ka...

Përsëritja e zgjedhjeve, shqiptarët sigurojnë një deputet në Serbi

Përsëritja e votimit në një zonë të Bujanocit në Serbi, ka bërë që Shaip Kamberi të sigurojë mandatin e deputetit. Nga rezultatet...

Pasivizimi i adresave, zyrtari në Bujanoc: Nën dijeni ambasadat, asnjë veprim

Kryetari i Kuvendit Komunal në Bujanoc, Enver Ramadani tha për emisionin “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se pasivizimi i adresave të shqiptarëve...

Ish-zyrtari në Bujanoc nën gjykim nga serbët se ngriti flamurin shqiptar

Ish-drejtori i Kulturës në Bujanoc Granit Sadriu duhet të paraqitet në Gjykatën e Vranjës në Serbi për shkak se vendosi flamurin...