bullgare

Bullgarët në kushtetutën e RMV-së? Bujar Osmani përgjigjet për Euronews Albania

"Gjatë 16 muajve do bindim qytetareët se pse ndryshimet kushtetuese nuk janë të dëmshme për vendin". Kështu iu përgjigj ministri i Jashtëm...

Referendumi për kushtetutën, opozita në RMV kundër përfshirjes së bullgarëve

Opozita maqedonase nuk heq dorë nga ideja e referendumit kundër ndryshimeve kushtetuese për përfshirjen e bullgarëve në Kushtetutën e Maqedonisë së...

Kapitujt që do hapen pas çeljes së negociatave | 5 zhvillime kryesore

Gjonaj tregon se cilat kapituj do hapen sipas metodologjisë së re të BE-së Zëvendëskryetarja e Komisionit për Integrimin Evropian, Etilda Gjonaj...

Brenda 2 vitesh bullgarët do përfshihen në kushtetutën e RMV-së, thotë ministri

Pak ditë më parë, Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi propozimin francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë, çka i mundësoi...

Arrestohet në Belgjikë shqiptari i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Një 36-vjeçar shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar në Belgjikë, gjatë një bashkëpunimi të policisë shqiptare dhe belge. 36-vjeçari M.P....