bunker

Blinken dhe Netanyahu u strehuan në bunker për 5 minuta gjatë takimit në Tel Aviv

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken, kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu dhe kabineti i luftës izraelite u strehuan në një bunker për...

Zbulohet bunkeri bërthamor mes pyjeve në Danimarkë

I fshehur thellë në pyllin Rold të Danimarkës veriore, një bunker bërthamor tepër sekret, hapet për herë të parë për t’u...

Bunkerët në Finlandë mund të strehojnë mbi 600 mijë njerëz

Finlanda ka dekada që përgatitet për fatkeqësi dhe deri më tani janë ndërtuar rreth 500 bunkerë të veçantë në gjatësi rreth...

Fshehu trupin e shokut të vdekur në një bunker, arrestohet 29-vjeçari

Të dielën e kaluar dyshohet se dy shokë kanë qenë duke konsumuar lëndë narkotike dhe njëri prej tyre ka humbur jetën. Personi...

Bunkerët e Zvicrës, lufta në Ukrainë rizgjon interesin për strehat bërthamore

Pushtimi rus i Ukrainës ka rizgjuar në Zvicër interesin për strehat bërthamore, të ndërtuara gjatë Luftës së Ftohtë. Që prej 1960-s, çdo...