burg

Pastronin paratë përmes tregtisë së floririt, akuza kërkon lënien në burg të grupit

Pastrim parash nëpërmjet tregtisë së floririt, Prokuroria Tiranë këkon ‘Arrest në burg’ për dy shtetas shqiptarë dhe dy shtetas italianë Prokuroria pranë...

Navalny akuzohet për terrorizëm, kërcënohet me 30 vjet burg

Lideri i opozitës ruse Alexei Navalny, i cili është i burgosur, thotë se kundër tij ka nisur një hetim i ri,...

Dy burra në SHBA u shpallën të pafajshëm pas 17 vitesh burg 

Dy burra që bënë gati 17 vjet burg u shpallën të pafajshëm nga një gjykatës në shtetin amerikan të Kalifornisë këtë...

“Nuk kam lidhje me ngjarjen”| GJKKO lë në burg Ramazan Rrajën, akuza që i shtohet

Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka lënë në burg Ramazan Rrajën. Rraja akuzohet për atentatin ndaj ish-prokurorit Ajran...

“U provokua”, Navalny tërheq zvarrë të burgosurin, rrezikon 5 vite shtesë

Figura opozitare në Rusi, Aleksei Navalny, përballet me akuza të reja penale, pasi është detyruar të thyejë rregullat e burgut të...

Deri 6 vite burg për mjekun që publikoi video të grave shtatzënë

Një skandal i vërtetë është denoncuar të premten në Tetovë, përkatësisht në Spitalin e Gjinekologjisë, ku një nga mjekët specialistë ka...

Apeli lë në burg Lefter Allën, avokati: Është rëndë, rekurs në Gjykatën e Lartë

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e masës arrest me burg për ish-kryebashkiakun e Bulqizës Lefter Alla. Avokati...

Ylli Manjani tregon rastin në gjykatë: Vodhën sallam ta hanin dhe i çuan në burg

Juristi Ylli Manjani tregoi në “Now me Erla Mëhillin” një rast nga gjykata, ku një çift u dënua pasi kishin vjedhur...

Hodhi gruan shtatzënë nga shkëmbi, burri shpallet fajtor për vrasje të dyfishtë

Një burrë abuziv, i cili e shtyu gruan e tij shtatzënë nga shkëmbi i Edinburgut, Arthur's Seat, disa ditë para se...

Plagosi 3 persona në një lokal në Laprakë, lihet në burg 40-vjeçari

Altin Mergjyshi, autori i plagosjes së 3 personave në Laprakë, është njohur këtë të enjte me masën e sigurisë arrest me...

Andrew Tate lirohet nga burgu, do të qëndrojë në arrest shtëpie

I vetëshpalluri mizogjinist dhe influencues, Andrew Tate dhe vëllai i tij Tristan, të dyshuar për abuzim seksual dhe shfrytëzim, u liruan...

Revoltohet mjeku: Na fusin në burg për 5 mijë lekë para kamerave, e turpshme!

Mjeku kardiolog Petrit Vargu tha në një intervistë për Euronews Albania se mjekët e ndershëm kanë respektin dhe dashurinë e pacientëve. Vargu...

Avokati: 5-10 vite burg për kultivuesit e drogës, por “kokat” nuk kapen nga policia

Avokati Idajet Beqiri tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se kultivuesit e drogës dënohen nga 5...

Prokuroria kërkon 3 vite burg për Fatjon Muratin

Prokuroria e Tiranës kërkon dënimin me 3 vjet burg të Fation Muratit, pronarit të lokalit në “Don Bosko” që u qëllua...

“Mbreti i Tik Tok” dhe i vëllai mbeten në burg, nisin hetimet për pastrim parash

Gjykata në Rumani ka vendosur që vëllezërit influencues Andrew dhe Tristan Tate, do të qëndrojnë në paraburgim për të katërtin muaj...

“Arrestimi i Arben Ahmetajt çështje ditësh”, avokati: Rrezikon 15 vite burg

Avokati Arben Llangozi tha në një intervistë për Euronews Albania se arrestimi i Arben Ahmetajt është çështje ditësh. Sipas tij, referuar 4...