burg

“Më iku gjiri”- Nëna lehonë flet pas lirimit: Familjarët e ish-burrit më dhunonin

Diana Bahçja, nëna lehonë e cila u arrestua duke lënë foshnjën vetëm 8 ditësh dha një intervistë për “Review” në Euronews...

Tenderi 3 milionë euro, gjykata lë në burg kryebashkiakun e Bulqizës dhe 12 zyrtarët

GJKKO ka lënë në fuqi masën e sigurisë "Arrest në burg" kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Alla dhe 12 zyrtarët e tjerë...

“Je dhurata e jetës”- Zbulohen mesazhet e bosit të Cosa Nostras me të dashurën

Policia italiane ka arrestuar një çift që strehonte bosin e Cosa Nostras, Matteo Messina Denaro. Bëhet fjalë për Emanuele Bonafede, 50 vjeç...

A do të lirohet sot Diana Bahçja? Avokatja Gjonaj bashkohet me apelin e familjarëve

Avokatja Eranda Gjonaj iu bashkua apelit të familjarëve të Diana Bahçjas për lirimin e saj. Ajo tha në një intervistë për “Good...

Nëna e burgosur telefonon live në Euronews: Nuk isha në dijeni për gjobën

25-vjeçarja Diana Bahçja është arrestuar nga policia duke e shkëputur nga djali i saj vetëm 8 ditësh, pasi gjykata e shkallës...

Nëna burgoset 1 javë pas lindjes, gjoba e pashlyer iu konvertua në 50 ditë burg

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qytetin e Shkodrës. Naim Bahçja nga Postriba prej një jave po kujdeset për fëmijën...

Deklarata e fortë e gazetarit: 64 shqiptarë kanë vdekur nga dhuna në burgjet greke

Gazetari Shpëtim Zinxhiria tha në një intervistë për Euronews Albania se në Greqi shqiptarët dënohen për vepra banale njësoj si për...

Dokumenti ekskluziv/ Vlerësimi psikosocial i Dan Hutrës në burg: I parehabilituar!

Në emisionin Review në Euronews Albania është publikuar një dokument ekskluziv që tregon se vlerësimi psikosocial i Dan Hutrës gjatë kohës...

“Më kanë hedhur helm në pjatë”, motra e Hutrës zbulon konfliktet e vëllait në burg

Motra e Dan Hutrës i akuzuar për vrasjen e 3 grave 4 ditë më parë në Tiranë tha në një intervistë...

Vishaj: Dan Hutra nuk ka shpëtim, burg përjetë në institucion të sigurisë së lartë

Avokati Saimir Vishaj tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se Dan Hutra nuk ka më shpëtim. Sipas...

Gjykata e Apelit reagon për Dan Hutrën: I refuzuam kërkesën për të dalë nga burgu

Gjykata e Apelit ka reaguar në lidhje me çështjen e Ramazan Hutrës, i njohur ndryshe si Dan Hutra, i cili shkaktoi...

“Njerëzit vijnë dhe qajnë në Spaç”, pedagogu ndan detajet: Edhe vajza e Lubonjës…

Pedagogu Ardian Isufi tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se njerëzit që vijnë në burgun e...

Studiuesi: 2 tualete për 100 të burgosur në El Salvador, nuk ka as dyshekë

Studiuesi Naim Flamuri tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se në burgun e El Salvador ka...

Burgu i El Salvador me kushte çnjerëzore, ndër 5 më të rrezikshmit në botë

Burgu i El Salvador konsiderohet ndër 5 më të rrezikshmit në botë dhe ka kushte çnjerëzore. “Burgu hyn në top 5 e...

Lihet në burg “spiunja” ruse, avokati Visha: Mjerë kush gjykohet sot

Gjykata e Elbasanit ka pranuar kërkesën e prokurorisë për zgjatjen e masës së sigurisë “Arrest me burg” për Svetlana Timofoeva. Avokati i...

Kreshnik Spahiu: Ja 5 dosjet e nxehta që mund të çojnë Ilir Metën në burg

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në “Now me Erla Mëhillin” 5 dosjet që mund të çojnë Ilir Metën në burg. “Zyrtarisht sot në...