burgosur

Dënimi i sportistes amerikane, SHBA dhe Rusia negociojnë shkëmbimin e të burgosurve

Dënimi me 9 vjet burg i yllit të basketbollit amerikan Britney Griner nga një gjykatë ruse ka ngjallur dëshpërim të thellë...

Rusia dhe SHBA-ja ende pa marrëveshje për shkëmbimin e të burgosurve

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zakharova tha se janë duke u zhvilluar bisedime për shkëmbim të mundshëm të të...