bursë

Çmimi i naftës në bursë i njëjtë si në janar, në karburante 20% më shtrenjtë

Çmimet e naftës kanë rënë në nivelet më të ulëta këtë vit në bursa. Një fuçi shitet në bursën e Londrës...

10 aksionet më fitimprurëse për fillestarët në bursë

Për të rinjtë në tregun e bursës apo ata që duan të zgjerojnë të ardhurat– aksionet janë ndër format më të...

Ulet nafta në bursa, arrin vlerën më të ulët që prej nisjes së luftës

Çmimi i naftës në tregjet globale ka arritur në nivelin më të ulët që prej muajit shkurt, kohë kur nisën edhe...

Bie çmimi i vajit, sheqerit e orizit në bursë, tek ne nuk ndryshojnë

Ushqimet e shportës po shiten në bursa me çmimet e vitit 2021. Në vendin tonë, ato kontrollohen përmes një bordi të...

Nis ulja e çmimit të naftës në bursa, pritet rishikimi i vendimit nga bordi

Nafta shitet në pikat e karburanteve me çmim 248 lekë. Ky është çmimi më i lartë që ka caktuar Bordi i...

Çmimi i kafes drejt rritjes, njofton kreu i Shoqatës së Bareve

Çmimi i kafes do të rritet shumë shpejt, ku një kafe pritet të kushtojë rreth 120 lekë. Kështu njoftoi kreu i Shoqatës...

Shqipëria blen energji me 250 euro/megawat, nis plani i kursimeve

Shqipëria është në gjendje emergjence energjetike prej muajit tetor. Thatësira, çmimet e larta të importit dhe vështirësitë që po dalin nga...

Bie çmimi i naftës në bursë më 3%, reflektohet në karburantet Shqiptare

Çmimi i naftës në bursë ka rënë me 3% të mërkurën. Në fillim të kësaj jave, çmimi i naftës pësoi një rritje...

Rritet çmimi i naftës pas sulmit rus në Ukrainë

Çmimi i naftës kalon vlerën e 100 dollarëve për fuçi, pasi Rusia nisi sulmet ndaj Ukrainës. Çmimi i naftës së papërpunuar kanë...