bushati

Bushati komenton rikthimin e Bashës: Luli i çlodhur, i lyer me krem…

Ish-deputeti Ervin Bushati tha në emisionin Now se rikthimi i Bashës në skenën politike të PD pasi kjo e fundit humbi...

Andi Bushati: Rama i mori Erdogan avion personal dhe shkallmoi…

Analisti Andi Bushati tha në emisionin Now në Euronews Albania se Shqipëria për hir të marrëdhënies “okulte mes Ramës dhe Erdoganit...

Kaleci: Erdogan me 27 milionë vota! I ndërhyn Bushati: Edhe Putini…

Ermal Kaleci, ish-konsulli shqiptar në Turqi debatoi me analistin Andi Bushati në emisionin Now lidhur me popullaritetin e Erdogan në Turqi. Kaleci...

Bushati: Xhamia e Namazgjasë si varrezë, kushti që i ka vënë Erdogan Ramës për KMSH

Analisti Andi Bushati tha në emisionin Now në Euronews Albania se, presidenti turk  Rexhep Taip Erdogan i ka vënë kusht Ramës...

Andi Bushati: Po “golemizohet” Jugu, ja pse e do Rama Bashkinë e Himarës

Analisti Andi Bushati tha se lufta politike në Himarë bëhet për pronat. Sipas Bushatit, forcimi i pushtetit lokal si një zë kundërshtues...

Bushati debat me Zylën: Ai që arrestoi s’ka vepruar si polic por si militant partie

Gazetarin Andi Bushati debatoi me ekspertin e komunikimit, Julian Zylanë emisionin Now lidhur me arrestimin e Fredi Belerit në Himarë. Diskutimi nisi...

Ervin Bushati sfidon publikisht Berishën: Pse ambasadori i Kosovës nuk të takon?

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati tha në emisionin Now në Euronews Albania se njerëzit refuzuan të votojnë Berishën në 14...

Bushati: Pse Basha mund të kthehet në PD dhe rryma e re që duhet të krijojë

Analisti Andi Bushati tregoi në emisionin Now në Euronews Albania arsyet pse Lulzim Basha mund të kthehet në krye të Partisë...

“Rama racist kundër Fred Belerit”, Bushati: Ose drejtohemi nga një i çmendur, ose…

Analisti Andi Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se kryeministri Edi Rama është treguar racist kundrejt Fredi Belerit. Ky i fundit...

Dritan Hila ironizon Andi Bushatin: E mbrojte Dukën kundra Ramës por…

Dritan Hila i kujtoi Andi Bushatit përkrahjen ndaj Armand Dukës duke cituar frazën “kështjella e fundit e opozitarizmit shqiptar”. Hila tha se...

Bushati: PS duhet t’i bënte “mea cupla” Shkodrës, komunizmi ka qenë i ashpër me ta

Ish-deputeti Ervin Bushati tha në një intervistë për Euroneës Albania se ka ardhur momenti që shkodranët të bëhen pragmatistë dhe të...

Ervin Bushati: Është turp që nuk është ndërtuar një autostradë Tiranë-Shkodër

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati, mohoi në një intervistë për Euronews Albania që qeveria e majtë të ketë lënë pas...

Bushati replika me Berishën: Beteja s’është vetëm 14 maji, pa armë nuk mbrohet vota

Analisti Andi Bushati tha për “Now me Erla Mëhillin” se beteja për të rikthyer votën e lirë në Shqipëri nuk është...

“Rama do ju masakrojë”, Bushati përplaset me Kryemadhin

Ndërsa Monika Kryemadhi foli për mbrojtjen e votave në zgjedhjet e 14 majit, analisti Andi Bushati iu kundërpërgjigj duke thënë se...

Skenari i errët i Bushatit: Ja çfarë po bëjnë në këto zgjedhje

Analisti Andi Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se në këto zgjedhje nuk po flitet më për fitoren e socialistëve...

Zyla i kthehet Bushatit: Asnjë “non grata” nuk do bëhej lider opozite në Suedi

Eksperti i komunikimit, Julian Zyla tha në “Now me Erla Mëhillin” se asnjë person i shpallur “non grata” nuk mund të...