bypass

Varhelyi: Po bëni punën e brezave të mëparshëm për ata që do të vijnë

Komisioneri për zgjerim dhe fqinjësi, Oliver Varhelyi inspektoi së bashku me kryeministrin Rama punimet në bypass-in e Vlorës. Ai shprehu mbresat që...

Dy të vdekur nga rrëzimi i kamionit në Vlorë

Dy përsona kanë humbur jetën për shkak të një aksidenti në Vlorë, ku një kamion u rrezua në bypasin Orikum-Kaninë. Për shkak...

Bypass i Vlorës do të jetë gati në korrik, sipas Ballukut

Bypass-i Vlorës do të jetë plotësisht gati në javën e parë të muajit korrik. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku tha...

Bllokohet rruga e Arbrit nga dëbora

Qarkullimi në rrugën e Arbrit është bllokuar sërish për shkak të reshjeve të dendura të borës në Dibër mbrëmjen e djeshme. Policia...