call center

Mashtronin përmes investimeve në tregje fiktive, goditet Call Centeri në Tiranë

Policia e Tiranës ka goditur një Call Center që merrej me mashtrimin e shtetasve të huaj, që të investonin para në...

Mashtrimet 4.7 milionë euro përmes Call Center-ave, arrestohet në Himarë i dyshuari

Policia e Himarës ka arrestuar një shtetas të shpallur në kërkim në kuadër të operacionit "Dream earnings", ku u godit një...

EMRAT| Kush janë të arrestuarit për dëmin 4.7 mln € përmes Call Center-ave

14 masa sigurie janë ekzekutuar për disa persona të cilët mashtronin qytetarët europianë përmes telefonatave. Pajisje të ndryshme kompjuterike, aparate celulare, USB...

SPAK godet rrjetin e mashtruesve të Call Center: Dëm 4.7 mln € shtetasve italianë

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit mbajti mëngjesin e kësaj të enjteje një konferencë për media, ku në...

Mashtronin evropianët përmes Call Center-ave, 7 të arrestuar me urdhër të SPAK

7 persona që punonin në Call Center janë arrestuar mëngjesin e të mërkurës në Tiranë, me urdhër të SPAK. Policia e Shtetit...

SPAK tjetër operacion për ‘call center’, sekuestrohen 11 pasuri të paluajtshme

SPAK në bashkëpunim me partnerët ndërkombëtarë ka zhvilluar një tjetër operacion kundër mashtrimit përmes ‘Call Center-a’. Sipas njoftimit janë kontrolluar 13 ambiente,...

Mashtrime me “Call Center”, policia arreston 14 persona në Prishtinë

Autoritetet në Kosovë kanë arrestuar 14 persona, punonjës të "Call Center", aktiviteti i së cilës kryhej në Prishtinë. Të arrestuarit dyshohen për...

Mashtronin të huajt, pranga administratorit dhe menaxheres së Call Center-it

Dy persona janë arrestuar nga policia në Shokodër dhe tre të tjerë janë proceduar, pasi akuzohen se mashtronin shtetas të huaj...

Mashtronin të huajt, pranga administratorit të Call Center-it, në kërkim pronari

Një person është arrestuar nga policia në Tiranë dhe pesë të tjerë janë proceduar, pasi akuzohen se mashtronin shtetas të huaj...

150 të shoqëruar në Shkodër, aksion për mashtrimet në call-center

Një operacion i madh policor është duke u zhvilluar në qytetin e Shkodrës kundër mashtrimit në call- center, kryesisht ndaj të...

Përvetësoi 135 mijë euro duke mashtruar një qytetare, arrestohet 30-vjeçari

Policia e Tiranës ka arrestuar një 30-vjeçar në kuadër të operacionit policor të koduar “Mysafiri”, pasi kishte përfituar 135 mijë euro...

10 kompani ‘Call Center’ në ‘sitën’ e SPAK për mashtrim, nisin arrestimet

SPAK ka kryer një operacion në 10 kompani “Call Center” për mashtrimin e personave jashtë vendit. Operacioni ka nisur që prej mbrëmjes...