cerekfinale

City ‘shkërmoq’ Bajernin, Interi hap të sigurt drejt gjysmëfinales

Manchester City ka bërë një hap të madh drejt kualifikimit për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen e parë çerekfinale...

Rikthehet magjia e Champions League, dy supersfida këtë të martë

Liga e Kampionëve rikthehet mbrëmjen e sotme me dy sfida të jashtëzakonshme të vlefshme për fazën çerekfinale të kompeticionit. E cilësuar...

Hidhet shorti i Europa League, përsëritet finalja e Tiranës në çerekfinale

Pas shortit të çerekfinales së Champions League, në orën 13:00, në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për çiftet çerekfinaliste të...

Sot kompletohet faza çerekfinale e Ligës së Evropës

Gara e dytë më e rëndësishme në nivel klubesh në futboll, Liga e Evropës do të kompletohet sot me tetë skuadrat...

Milan në çerekfinale pas 11 vitesh, italianët eliminuan Totenhemin

PSG dhe Totenhem janë dy skuadrat e radhës që i japin lamtumirën Ligës së Kampionëve në fazën e 1/8. Francezët e drejtuar...

Europa League | Barcelona kundër Man United, Juventus kërkon kualifikimin në Francë

Manchester United dhe Barcelona përballen me njëra-tjetrën mbrëmjen e sotme në teatrin e ëndrrave, teksa vetëm njëra prej tyre do të...

Holanda kalon në çerekfinale të Kupës së Botës

Holanda është skuadra e parë çerekfinaliste e Botërorit "Katar 2022." Skuadra e drejtuar nga Luis Van Gal ka fituar përballë SHBA...