Ceremonia

Nis ceremonia në nder të ish-presidentit amerikan Bill Clinton

Ka nisur ceremonia në ndër të ish-presidentit Bill Clinton përpara Kryeministrisë. Ceremonia ka nisur me ekzekutimin e himneve kombëtare të SHBA-ve dhe...

Mbahet ceremonia mortore e ish-zv. kryeministrit grek, Theodoros Pagalos

Në krematoriumin e Ritsonës, familjarë, të afërm, miq dhe kolegë i dhanë lamtumirën e fundit Theodoros Pagalos, ish-zëvendëskryeministrit dhe ministrit të...

I vetëm në kurorëzimin e të atit, princ Harry nuk u ftua të përshëndeste qytetarët

Duka i Sussex-it ka marrë pjesë në kurorëzimin e babait të tij, i ulur dy rreshta pas vëllait të tij Princit...

Mbahet në Tiranë ceremonia e Ditës Kombëtare të Greqisë

Në një atmosferë festive dhe me praninë e përfaqësuesve më të lartë të politikës shqiptare, liderëve fetarë dhe trupit diplomatik në...

15-vjetori i Pavarësisë së Kosovës, Begaj pritet me ceremoni shtetërore në Prishtinë

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj, u prit sot në Prishtinë nga Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, të cilën e...

Si u ngjit në fron Mbretëresha Elizabeth II

Elizabeth II ishte 25 vjeç kur u bë mbretëreshë, në shkurt të vitit 1952. Atë muaj, Princesha Elizabeth dhe i shoqi, Princi...