cerrik

Cërriku bën mësim në acar, s’ka kaldaja për 300 nxënës

Kaldajat në shkollën 9-vjeçare “Aleks Buda” në Cërrik, nuk funksionojnë. "Kam një nip të vogël në klasë të parë edhe ata s’kanë...

Aksidentoi për vdekje këmbësorin në Elbasan, pranga 35-vjeçarit

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të enjteje në Elbasan. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se...

Arrestohen dy të rinjtë që po transportonin kanabis, në kërkim bashkëpunëtori

Dy persona janë arrestuar në Cërrik në kuadër të operacionit anti-drogë policor të koduar  "Cërriku 2023". Shërbimet e Policisë, në hyrje të...

Godasin me grushte adoleshentët, arrestohen 3 të rinj në Cërrik

Tre të rinj janë arrestuar ditën e sotme në Cërrik pasi kanë goditur me grushte tre shtetas të mitur, 15 dhe...

Shpallen fituesit në zgjedhjet e Rithemelimit për disa degë të PD-së

Komisioni i Rithemelimit të PD-së mbajti zgjedhje në 18 degë të PD-së të dielën. Procesi i votimit dhe numërimit ka përfunduar në...