Champions League

Mbrëmje magjike në Champions, 31 gola në 8 përballjet e luajtura

Liga e Kampionëve ka prodhuar spektakël të mërkurën, ku nuk munguan rezultatet surprizë. Në total 31 gola të regjistruar, ku padyshim...

Luhen sot ndeshjet e pesta në grupet e Champions League, përballje interesante

Ndeshjet e pesta në grupet e Champions mbyllen këtë të mërkurë me 8 sfida, ku më kryesorja është ajo që luhet...

Rikthehet magjia e Champions League, 8 përballjet interesante

Galatasaray-Bayern mund të konsiderohet një sfidë interesante në Ligën e Kampionëve, jo për emrat që dy skuadrat kanë, por për atë...

Man Utd dështon sërish, Arsenali ndëshkohet në Francë, Bayern fiton me përmbysje

Manchester United e Arsenal mund të konsiderohen dështimet e mbrëmjes, me djajtë e kuq të cilët u mposhtën me përmbysje nga...

Kualifikueset e Champions League, cilat janë tre ekipet e radhës që siguruan grupet

Galatasaray, Braga e Young Boys janë 3 skuadra e radhës të cilat kanë siguruar kalimin në fazë ne grupeve të Champions...

Sezoni i ri i Premier Ligë, hapet me ndeshjen e kampionëve

Manchester City është skuadra e cila do të ngrejë siparin e sezonit të ri të Premier Leagues angleze. Kampionët në fuqi...

Manchester City shkruan historinë, fiton trofeun e parë të Champions League

Manchester City fiton Ligën e Kampionëve pasi mposhti 1-0 ne finalen e Stambollit ekipin e Interit. Anglezët mundën të fitojnë trofeun e...

Ndeshja finale e Champions League zhvendoset nga Stambolli? Reagon UEFA

Ndeshja finale e Champions League do të zhvillohet patjetër në Stamboll më 10 qershor. Ky lajm është konfirmuar nga një deklaratë e...

Shifra të çmendura për klasin e parë, sa po shiten biletat për finalen e Champions

Ndeshja finale e Champions League pritet të mbahet më 10 qershor në Stamboll, e në kohën kur ende nuk dihet se...

Çerekfinalet e Champions League, Baku: Man City-Bayern, finale e parakohshme

“Një finale e parakohëshme”, kështu e ka cilësuar gazetari Ervin Baku përballjen e Bajern Mynihut me Manchester City-n. Ndeshja mes dy...

Champions | Liverpool synon përmbysjen ndaj Realit, Frankfurti për ‘vizitë’ në Itali

Faza e 1/8 në Champions League mbyllet mbrëmjen e kësaj të mërkure me një finale të parakohshme, ajo mes Realit të...

Rikthehet Champions | Spikat Chelsea-Dortmund, Benfica me ‘një këmbë’ në çerekfinale

Spektakli i Champions League rikthehet mbrëmjen e kësaj të marte, ku do të zbulohen dhe dy skuadrat e para çerekfinaliste. Vëmendja më...

Lukaku ‘heroi’ i zikaltërve, Interi fiton minimalisht ndaj Portos

Romelu Lukaku ishte heroi i Interit në përballjen e së mërkurës ndaj Portos, të fituar nga italianët me rezultatin 1-0. P ërballja...

Dortmundi surprizon Chelsea-n, kualifikimi vendoset në Londër

Dortmundi ka mposhtur Chelsea në përballjen e parë mes dy skuadrave në Ligën e Kampionëve. Gjermanët zhvilluan një 90 minutësh pozitiv ndaj...

Champions League | Dortmund përballet me Chelsea, Brugge pret Benfica-n

Dortmund-Çelsi është kryendeshja e së mërkurës në Champions League, e cila shenjon dhe përballjen e parë mes tyre në këtë kompeticion....

Bayern grumbullon lojtarin shqiptar për duelin e Champions-it kundër PSG-së

Sulmuesi me origjinë shqiptare, Arijon Ibrahimoviç është përfshirë në listën e lojtarëve të grumbulluar për sfidën e Champions League, që Bayern...