charles mcgonigal

Evi Kokalari tregon çfarë i lidh familjarët e deputetes së PD me çështjen McGonigal

Evi Kokalari thotë se familjarë të deputetes së Partisë Demokratike, Albana Vokshi kanë pasur interes për 4 puse nafte në Fier,...

Escobar flet për “McGonigal”: Nuk ka ndikim në marrëdhëniet mes SHBA dhe Shqipërisë

Zëvendës-Ndihmës Sekretari i Shtetit për Europën, Gabriel Escobar në një konferencë për gazetarët, është pyetur edhe për çështjen “McGonigal”. Sipas Escobar, Departamenti...

Analisti: Nëse skandali “McGonigal do i ndodhte Berishës, do ishte djegur Tirana

Analisti Aulon Kalaja thotë se nëse skandali me ish-zyrtarin e FBI-së, Charlesa McGonigal do i ndoshte Sali Berishës në kohën kur...

Thirrja e Berishës: FBI dhe Kongresi në SHBA të hetojë veprimtarinë e Yuri Kim-it

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka kërkuar FBI-së dhe Kongresit Amerikan që të hetojë veprimtarinë e ambasadores amerikane në...

Gjobat e McGonigal/ Berisha: Duçka dhe Neza u takuan me biznesmenin në një restorant

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se Dorian Duçka dhe Agron Neza vendosnin gjoba në emër të ish-zyrtarit të FBI-së,...

“SPAK nuk përgjigjet për McGonigal”, Salianji: Janë në shërbim të Ramës

Edhe pse kanë kaluar 15 ditë nga kërkesa për informacion lidhur me çështjen McGonigal, deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji thotë...

Deputeti i PD-së: Persona nga opozita kanë bashkëpunuar me McGonigal kundër Bashës

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku thotë se personazhe nga opozita kanë bashkëpunuar me kryeministrin Edi Rama dhe ish-zyrtarin e FBI-së,...

“Marrëdhënia sekrete e Ramës”, Andi Bushati: Krimineli që priti në zyrë

Analisti Andi Bushati thotë se kryeministri Edi Rama duhet të ndihej krenar, për faktin që priti në zyrë një nga zyrtarët...

“S’është më i preferuari i të huajve”, Manjani: Rama përmendet 14 herë në akt-padi

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e konsideron një skandal të madh, përmendjen e emrit të kryeministrit Edi Rama në çështjen e...

Berisha për Ramën: Porositësi i ‘vrasjes’ së opozitës largohet vetëm me revolucion

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e konsideron kryeministrin Edi Rama, porositës e 'vrasjes' së opozitës, duke iu referuar skandalit me...

Berisha: Video intime e McGonigal me ministrat, do hetoj 10 herë më shumë për këtë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e konsideroi një turp reagimin e ministreve të qeverisë Rama, në lidhje me një video...

Vokshi: Rama ka uzurpuar Parlamentin, i frikësohet skandalit “McGonigal”

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi deklaroi se kryeministri Edi Rama ka uzurpuar Parlamentin. Gjatë fjalës së saj teksa mbahej protesta e...

Dëshmi që “fundos” Ramën? Lita komenton intervistën e ish- të dashurës së McGonigal

Gazetari Lavdrim Lita komentoi intervistën e ish-të dashurës së Charles McGonigal, Allison Guerriero, e cila foli mbrëmjen e djeshme ekskluzivisht për...

Guerriero: McGonigal djallëzor si Putini, tradhtoi FBI-në për para

Allison Guerriero ish-e dashura e Charles McGonigal tha se tani këtë të fundit e konsideron tradhtar. Në një intervistë ekskluzive për emisionin...

Ekskluzive/ Flet ish-e dashura e McGonigal, personi që denoncoi ish-zyrtarin e FBI

Allison Guerriero, ish-e dashura e Charles McGonigal, personi i cili denoncoi aferat e ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, ka rrëfyer në...

Roli i Agron Nezës në aferën McGonigal, flet ish-e dashura: Charlie e kishte mik

Allison Guerriero, ish-e dashura e zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal tregoi për lidhjen që kishte ky i fundit me ish-bashkëpunëtorin e...