charles

Miqësia franko-britanike, Mbreti Charles në Paris: Mes vendeve, marrëdhënie solide

Mbreti Charles III ka përshëndetur “miqësinë solide” mes Mbretërisë së Bashkuar dhe Francës, në një darkë të mbajtur në nder të...

Del në qarkullim monedha speciale me portretin e Mbretit Charles

Një monedhë speciale prej 50 pensësh që shënon Kurorëzimin e Mbretit Charles do të hyjë në qarkullim këtë javë. Miliona monedha...

Kontestohet mbreti Charles, monarku pritet me vërshëllima në katedralen e Edinburgut

Mbreti Charles i Tretë dhe mbretëresha Camilla mbërritën të mërkurën në katedralen e Edinburgut, për ceremoninë solemne të kurorëzimit skocez të...

Mbahet koncerti madhështor për kurorëzimin e Mbretit Charles, William prek me fjalët

Festa në Britanië të Madhe ka vijuar edhe në fundjavë. Mbrëmjen e djeshme u organizua koncerti në Kështjellën Windsor kushtuar mbretit...

Artisti shqiptar krijon portretin e veçantë të mbretit Charles III

Artisti kosovar, Alkent Pozhegu, ka bërë një punim mjaft të veçantë në qytetin e Gjakovës. Ai ka mundur të krijojë krijuar...

Nuk ishte personalisht në ceremoninë e kurorëzimit, Biden uron Mbretin Charles III

Presidenti amerikan, Joe Biden, nuk mori pjesë këtë 6 maj në ceremoninë e kurorëzimit të Mbretit Charles, por zgjodhi ta uronte...

Karikaturat për Charles III, ironi në revistat botërore për ceremoninë e kurorëzimit

E gjithë bota bëhet gati për kurorëzimin e mbretit Charles III. Përgatitjet janë drejt fundit për ceremoninë finale të 6 majit,...

Mbreti Charles III trashëgoi bizhuteritë me vlerë 600 milionë euro nga nëna e tij 

Mbreti Charles III i Britanisë trashëgoi xhevahire me vlerë 533 milionë paund (rreth 600 milionë euro) nga nëna e tij, mbretëresha...

Princi Harry do të marrë pjesë në kurorëzimin e mbretit Charles

Princi Harry do të marrë pjesë në kurorëzimin e mbretit Charles, por gruaja e tij Meghan Markle do të qëndrojë në...

Me kostum dhe byzylyk në dorë, portreti i parë zyrtar i mbretit Charles III

I veshur me një kostum dhe një byzylyk i dhënë nga një udhëheqës indigjen i Amazonës, portreti i parë i mbretit...

Shtyhet vizita e parë zyrtare e Mbretit Charles III në Francë

Vizita e parë shtetërore e Mbretit Charles III është shtyrë. Vizita e planifikuar për në Francë, është pezulluar për shkak të protestave...

Allison Guerriero: E denoncova Mcgonigal për tradhëtinë ndaj SHBA-ve, meje dhe gruas

Allison Guerriero, ish-e dashura e Charles McGonigal, personi I cili denoncoi aferat e ish-agjentit të FBI-së ka rrëfyer në një interviste...

Mbreti Charles III përzë të vëllanë nga Pallati Buckingham

Mbreti Charles III urdhëroi vëllain e tij Princin Andrew, Duka i Jorkut, të largohej nga Pallati Buckingham, raporton shtypi britanik. "Mbreti e...

Shqiptarja nderohet nga Charles III: Do të jem në pallatin mbretëror për ceremoninë

Sipërmarrësja Remzije Zeka Sherifi është dekoruar me urdhrin e dytë më të lartë të Mbretërisë britanike. Ky titull u mor për herë të...

Mbreti Charles në një ekspozitë mode

Mbreti Charles III, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Camilla kanë vizituar ekspozitën e Modës Afrikane në Muzeun “Victoria & Albert”...

Gati monedhat me Charles III

Në Mbretërinë e Bashkuar janë prodhuar monedhat e para që mbajnë portretin e Mbretit Charles i Tretë. Monedha prej 50 denarësh...