Chelsea

Milani vazhdon presionin mbi Chelsean për Armando Brojën

Milani është ende duke eksploruar opsionin e sjelljes së sulmuesit 21-vjeçar të Chelseat, Armando Broja në “San Siro” në një marrëveshje...

Chelsea i thotë “jo” Milanit për Brojën

Chelsea ka vendosur t’i thotë “jo” interesimit të Milanit për të nënshkruar me sulmuesin Armando Broja . 21-vjeçari shihet si pjesë e...

​Blerjet e reja trembin Brojën, shqiptari kërkon largimin nga Chelsea

Armando Broja raportohet se po kërkon të largohet nga Chelsea pas ardhjes së Nicolas Jackson, dhe mediumi anglez “Teamtalk” raporton se...

Broja ‘trazon‘ rrjetin, mesazhi i koduar i sulmuesit shqiptar për Chelsea-n

Situata tek Chelsea vijon të jetë e paqartë, ndërsa drejtuesit e klubit kanë ndërmarrë lëvizje të shumta. Me afrimin e trajnerit Pochettino...

“Chelsea ekipi i zemrës”, Armando Broja, tregon rrugëtimin që fëmijë

Skuadra e Chelseas është në mes të një revolucioni, ndërsa një numër i madh lojtarësh do t’i japin lamtumirën klubit. Ardhja...

Kante largohet nga Chelsea, francezi zgjedh Arabinë Saudite

Arabia Saudite po merr gjithë vëmendjen e nevojshme duke transferuar yjet e futbollit evropian, ndërsa i fundit në radhë është Ngolo...

7 lojtarë drejt largimit, Chelsea përgatitet për sezonin e ri

Chelsea do të jetë një skuadër totalisht e formatuar në sezonin e ri futbollistik, ndërsa një numër i madh lojtarësh pritet...

United fiton, Chelsea barazon, humbet Tottenhami

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e programit të sotëm të Premier Ligës angleze, ku kemi rezultate tejet interesante. Pas plot 90’ minutave...

Arsenali triumfon në derbi, topçinjtë përkohësisht në krye

Derbi i Londrës për herë të dytë në këtë sezon të Premier Ligës angleze i ka takuar Arsenalit, që mposhti Chelsean...

Lampard vendos rekord, trajneri i parë në historinë e Chelsea që e nis me 4 humbje

Chelsea është drejt një dështimi të plotë në Premier Leaguen angleze, ndërsa tanimë është jashtë Champions Leagues. Jo vetëm për këtë sezon,...

Chelsea përballet me Liverpoolin. Blutë e Londrës kërkojnë kthesën

Aktualisht pa një drejtues në krye të skuadrës, Çelsi synon kthesën në përpalljen që luhet mbrëmjen e kësaj të martë në...

Shkarkohet trajneri Potter, drejtuesit e Chelsea të pakënaqur me trajnerin

Rrugëtimi i Graham Potter në krye të skuadrës së Chelsea është mbyllur pas 7 muajsh. Trajneri 47-vjeçar është shkarkuar nga drejtuesit...

Supersfida Bayern-Man City, Champions League vë përballë sërish Chelsea me Realin

Shorti i Uefa Champions League i hedhur mesditën e së premtes në Nion të Zvicrës ka prodhuar përballje spektakolare. Në këtë fazë...

Broja larg Chelsea, londinezët 12 largime, mes tyre dhe ‘heroi’ i Champions League

600 milionë euro të shpenzuara në dy merkatot e transferimeve, por shumë larg objektivave nga drejtuesit e klubit, kjo është situata...

Rikthehet Champions | Spikat Chelsea-Dortmund, Benfica me ‘një këmbë’ në çerekfinale

Spektakli i Champions League rikthehet mbrëmjen e kësaj të marte, ku do të zbulohen dhe dy skuadrat e para çerekfinaliste. Vëmendja më...

Zinedine Zidane drejt skuadrës angleze, ofrohet shumë marramendëse për francezin

Skuadra e Chelseas këtë sezon ka treguar se paratë nuk janë një problem, mjafton që të përmbushen objektivat e vendosur nga...