Christiane Hohmann

Presidenti Begaj pret në takimin e lamtumirës Ambasadoren e BE, Hohmann

Presidenti i Republikës Bajram Begaj ka pritur këtë të premte në takimin e lamtumirës, Ambasadoren e Bashkimit Evropian në Shqipëri, znj....

Ambasadorja Hohmann: Nëse do fonde nga BE, Shqipëria duhet të plotësojë kushtet

“Nuk ka kohë për pushim, keni ende shumë punë për të bërë”, kështu tha ambasadorja Ambasadorja e Delegacionit të Bashkimit Evropian...

Ambasadorja Hohmann: Pa Reformë cilësore në Drejtësi, nuk ka integrim në BE

Ambasadorja e BE-së, Christiane Hohmann është shprehur se pa një reformë të suksesshme në Drejtësi. Në fjalën e saj në ceremoninë e...

Programi “EU4Culture”, Hohmann dhe Margariti inspektojnë punimet në disa objekte

Dy objekte të rëndësishme të trashëgimisë kulturore në Tiranë, Mozaiku në fasadën e Muzeut Historik Kombëtar dhe ndërtesa e Institutit të...

‘Më shumë azilantë shqiptarë sesa ukrainasit e luftës”, BE: Kontribuoni në Shqipëri

Në intervistën e parë të dhënë në vendin tonë që nga emërimi si ambasadore e Bashkimit Europian, Christiane Hohmann ka folur...

BE zbardh objektivat: Si do luftohet korrupsioni në Shqipëri dhe beteja e përditshme

“Betejë e përditshme kundër korrupsionit”, kështu u shpreh ambasadorja e BE Christiane Hohmann në intervistën e saj të parë pas emërimit...

Ambasadorja e BE-së takon Altin Dumanin: Mbështesim një SPAK të pavarur dhe efektiv

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Tiranë, Christiane Hohmann ka takuar këtë të martë drejtuesin e Prokurorisë së Posaçme (SPAK), Altin Dumani. Përmes...

3 vite nga tërmeti, ambasadorja e BE: Do të vazhdojmë të mbështesim Shqipërinë

Ambasadorja e BE në vendin tonë Christiane Hohmann ka përkujtuar 3 vjetorin nga tërmeti tragjik të 26 nëntorit që goditi vendin...

‘Pyesni Ramën për amnistinë’, ambasadorja e BE-së: Jemi ende në bisedime për draftin

Ambasadorja e Bashkimit Europian, Christiane Hohmann i ka ezauruar përgjigjet për amnistinë fiskale. E pyetur nga Euronews Albania për qëndrimin e kryeministrit...

Kundër pasaportave të arta, Hohmann: Disa vende të BE-së janë paditur në gjykatë

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Tiranë, Christiane Hohmann deklaroi se është kundër iniciativës së qeverisë për dhënien e pasaportave të arta...

Progres-raporti për lirinë e medias, ambasadorja Hohmann: Gazetarët janë frikësuar

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Christiane Hohmann deklaroi se sipas progres-raportit të KE-së për Shqipërinë, shqetësim mbetet liria e medias...

Ambasadorja e BE: Shqipëria të ketë rezultate në luftën kundër pastrimit të parave

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Shqipëri, Christiane Hohmann, deklaroi se vendi ynë do të prezantojë një udhërrëfyes në kuadër të projektit...

‘Reforma në drejtësi të ecë përpara’, ambasadorja e BE-së takon kreun e SPAK

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Shqipëri, Christiane Hohmann zhvilloi një takim këtë të martë me kreun e Strukturës së Posaçme (SPAK)...