City

Guardiola futet me urgjencë në operacion, drejtimin e Cityt e merr ndihmësi i tij

Pep Guardiola do të mungojë në dy ndeshjet e ardhshme të Manchester City-it pas një operimi në shpinë të martën, njoftuan...

Manchester City skuadra me vlerën më të lartë në treg, surprizë vendi i dytë

Fitimi i të gjitha trofeve të mundshëm në Angli dhe Ligës së Kampionëve ishte një sukses i jashtëzakonshëm për Manchester Cityn,...

Manchester City shkruan historinë, fiton trofeun e parë të Champions League

Manchester City fiton Ligën e Kampionëve pasi mposhti 1-0 ne finalen e Stambollit ekipin e Interit. Anglezët mundën të fitojnë trofeun e...

Man City nuk e realizon dot ‘hakmarrjen’ ndaj Realit, Haaland totalisht në hije

Kualifikimi do të vuloset në Angli, në çiftin Real Madrid-Mancester Siti. Përballja e luajtur në Bernabeu nuk pati fitues, me skuadrat...

Rikthehet magjia e Ligës së Kompionëve| City kërkon hakmarrjen, Reali me mungesa

Gjysmëfinalja e parë e Ligës së Kampionëve mes Realit dhe Mancester Sitit luhen mbrëmjen e sotme në Bernabeu, në një 90...

Arsenali dorëzon vendin e parë, City nuk fal ndaj West Ham

Manchester City konfirmon çdo ditë e më tepër se është skuadra më e mirë në Premier Leaguen angleze, ndërsa gjeti një...

Man City ‘poker’ Arsenalit, londinezët rrezikojnë kreun

Përballja e zhvilluar në ‘Etihad’ mes Mancester Sitit dhe Arsenalit nuk ka zhgënjyer, ndërsa ka rezultuar spektakolare me 5 gola të...

City ‘shkërmoq’ Bajernin, Interi hap të sigurt drejt gjysmëfinales

Manchester City ka bërë një hap të madh drejt kualifikimit për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen e parë çerekfinale...

Supersfida Manchester City-Liverpool, Haaland mungesa e madhe

Premier League angleze rikthehet me 7 përballje këtë të shtunë, teksa spikat superndeshja Manchester City-Liverpool. Qytetarët e udhëhequr nga tekniku Pep...

Manchester City eliminon Liverpool-in nga Carabao Cup

Manchester City mposhti me rezultatin 3-2 Liverpool-in, duke siguruar një biletë për në fazën çerekfinale të Carabao Cup. Haland zhbllokoi shifrat me...

Në pritje të City-Borussia, të gjithë me sytë nga Haaland

Të gjithë sytë do të jenë kthyer nga Erling Braut Haaland të mërkurën mbrëma, kur sulmuesi i Manchester City të rreshtohet...

Kampionati anglez, ngecin City dhe Liverpool, fitojnë Chelsea dhe Tottenham

Machester City dhe Liverpul, dy skuadrat që rivalizuan për titullin kampion në premier ligën angleze vitin e kaluar, nuk kanë të...