Çlirimit

“Nuk do të falim kurrë”, Zelensky përkujton 1-vjetorin e çlirimit të Buça

Ukraina do të "dënojë çdo autor" për mizoritë e kryera në Buça, tha të premten Presidenti Volodymyr Zelensky. “Buça në 33 ditë...

Neritan Ceka: Pse 29 Nëntori duhet të jetë Dita e Çlirimit

Historiani Neritan Ceka thotë Lufta Nacional Çlirimtare nuk ishte lufta e një partie, por kjo luftë e ka zënë vendin e...

“Referendum për datën e Çlirimit”, Ndregjoni: Të jetë 8 maji i 1945-ës

Besim Ndregjoni, kryetar Mbarëkombëtar i të Burgosurve dhe të Përndjekurve Politikë tha në Euronews Albania se 29 Nëntori nuk duhet të...