cmim

“Raportimi më i mirë i vitit”| Çmimi i jepet gazetarit të Euronews, Thimi Samarxhiu

Çmimi “Raportimi më i mirë i vitit” i jepet gazetarit Thimi Samarxhiu. Gazetari i Euronews Albania u nderua me çmimin e ndarë...

Merkel dekorohet me çmimin më të lartë në Gjermani

Ish-kancelarja gjermane, Angela Merkel, është dekoruar me çmimin më të lartë të shtetit. Gruaja e parë që ka udhëhequr Gjermaninë është dekoruar...

Fermeri Çakalli: Jo gjithmonë në portal është çmimi real i produktit

Të premten Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca prezantuan në Tiranë, Portalin e Fermerit. Fermeri Alban...

Rritje e çmimit të energjisë në Kosovë? Përplasje mes qeverisë dhe opozitës

Zyra e Rregullatorit për Energji Elektrike ka paralajmëruar se mund të ketë rritje të çmimit të energjisë elektrike në Kosovë. E gjitha...

Nata aziatike e kinemasë, aktorët e filmit “Gjithçka, kudo” triumfojnë në “SAG”

Filmi “Gjithçka, kudo” ka përforcuar statusin e tij në garën për çmimet Oscar, pasi ka korrur një sërë fitoresh në ceremoninë...

Pse është rritur çmimi i banesave në Tiranë? Ja si përgjigjet pedagogu Petraq Milo

Pedagogu i ekonomisë, Petraq Milo ka analizuar rritjen e çmimit të banesave në Tiranë. Në një intervistë për Euronews Albania, Milo u...

Resuli: Nuk mund të justifikohet rritja e çmimit të qumështit tani

Kreu i Shoqatës për Mbrojtjen e Konsumatorit dhe Prodhuesit, Ervin Resuli foli në një intervistë për Euronews Albania rreth problematikës së...

Ermonela Jaho, “Artistja e Vitit” nga Çmimet Ndërkombëtare të Muzikës Klasike

Sopranoja shqiptare me famë ndërkombëtare, Ermonela Jaho është shpallur “Artistja e Vitit” nga Çmimet Ndërkombëtare të Muzikës Klasike 2023. Ajo ka spikatur...

Veza e fshatit 50-60 lekë aktualisht, a do rritet çmimi? Përgjigjet fermeri

Fermeri Alban Çakalli tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se në rritjen e çmimit të vezëve...

Habit gazetari: Pse Shqipëria ka çmimin më të ulët të karburantit në rajon

Gazetari Bardh Sejdarasi deklaroi se Shqipëria ka çmimin më të ulët të karburantit në rajon. Në emisionin "Now" në Euronews Albania, Sejdarasi...

Emocionohet Kastro Zizo: Çmimi nga New York më ka shokuar, nuk e prisja

Artisti jo fort i zakonshëm, Kastro Zizo i cili tërheq gjithmonë vëmendje është vlerësuar me çmimin “Artisti i Vitit” për vitin...

Flet hapur Kastro Zizo: Me 25 vite muzikë do isha i pasur, por s’kam bërë kompromise

Këngëtari Kasto Zizo, i cili së fundmi është vlerësuar me çmimin “Artisti i Vitit” në New York dha një intervistë për...

Kastro Zizo fiton çmimin “Artisti i Vitit” në New York

Artisti jo fort i zakonshëm, Kastro Zizo i cili tërheq gjithmonë vëmendje është vlerësuar me çmimin “Artisti i Vitit” për vitin...

Zana Guxholli: Qytetarët s’kanë si ta dinë sa kushton 800 kw, nuk kanë informacion

Ekspertja e ekonomisë, Zana Guxholli thotë se qytetarët nuk e dinë sa kushton 800 kw, për shkak se nuk janë të...

Petrit Ymeri për Panairin: Rritje të vogla çmimesh për librat

Kryetari i Shoqatës së Botuesve Shqiptarë, Petrit Ymeri deklaroi se as Panairi i Librit, nuk do t'i 'shpëtojë' rritjes së çmimeve. Në...

Dolly Parton merr çmimin 100 milionë dollarë nga Jeff Bezos

Ylli i muzikës Country dhe filantropistja Dolly Parton është shpërblyer me një çmim prej 100 milionë dollarësh nga Jeff Bezos. Themeluesi multimiliarder...