cmim

Ulet çmimi i naftës, vendos Bordi i Transparencës

Bordi i Transparencës vendosi pas mbledhjes së zhvilluar këtë të martë, që çmimi i shitjes me pakicë i naftës të jetë...

Bordi i Transparencës vendos çmimin e ri për naftën

Bordi i Transparencës vendosi pas mbledhjes së zhvilluar këtë të martë, që çmimi i shitjes me pakicë i naftës të jetë...

Çmimi kufi për naftën ruse, Von der Leyen: Nevojitet një aleancë globale

Liderët e G7-s po eksplorojnë idenë e vendosjes së një çmimi kufi mbi naftën ruse për të frenuar aftësinë e Moskës...

Bajerni i Mynihut vendos çmimin përfundmitar për Robert Levandovski

Bajerni i Mynihut ka vendosur çmimin përfundimtar për blerjen e kartonit të sulmuesit polak, Robert Levandovski. Sipas Sky Sports, çdo skuadër që...

Caktohet çmimi i ri për naftën nga Bordi i Transparencës

Bordi i Transparencës vendosi në mbledhjen e radhës, zhvilluar këtë të enjte, që çmimi i shitjes së naftës me pakicë të...

CCBS merr çmimin ‘Çelësi i Qytetit’: Kontribuojmë në krijimin e të ardhmes

Integrimi i çështjeve ekologjike dhe të qëndrueshme në proceset e biznesit; aktiviteti social me efekte pozitive të theksuara në vend; përfshirja...

​Çmimet e karburanteve në Kosovë arrijnë rreth 1,90 euro

Çmimet e karburanteve në Kosovë kanë shënuar rekord të hënën, ku një litër naftë dhe benzinë ka arritur rreth 1.90 euro. Aktualisht...

S’ka rritje të çmimit të biletës për transportin ndërqytetas, thonë drejtuesit

Përfaqësuesi i shoqatës së transportit ndërqytetas, Shpëtim Vrioni u shpreh se çmimi për biletat ka mbetur i njëjti, por janë vetëm...

Çmimi europian për ‘Quo Vadis Aida’, filmin mbi masakrën e Srebrenicës

“Quo Vadis, Aida ?”,filmi i regjisores boshnjake Jasmina Zbanic fitoi Çmimin Europian të Publikut. Trofe i dorëzuar nga presidentja e Parlamentit...

Bordi i Transparencës rrit me 19 lekë çmimin e naftës brenda një jave

Bordi i Transparencës përcaktoi të mërkurën çmimin e ri të naftës, benzinës dhe gazit. Çmimi i naftës rritet me 9 lekë 1...

Albpetrol shet 73 mln € naftë, çmimet e larta zbusin humbjet e kompanisë

Çmimet e larta të naftës në tregjet ndërkombëtare kanë shpëtuar nga gropa financiare kompaninë Albpetrol. Shoqëria shtetërore e prodhimit të naftës ka...

Skica e Mikelanxhelos shitet me çmimin rekord në ankandin e Parisit

Një skicë nga piktori i njohur italian Mikelanxhelo u shit për një shumë rekord në një ankand në Paris të mërkurën. Vizatimi...

Inflacioni në Britani arrin nivelin më të lartë që nga viti 1982

Inflacioni në Britani muajin e kaluar është rritur në nivelin më të lartë që nga viti 1982. Kjo ka rritur presionin ndaj...

Çmimet e lëndëve të para të ndërtimit u rritën deri në 40%

Çmimet e lëndëve të para të ndërtimit janë rritur me 20 deri në 40% që pas përfundimit të pandemisë dhe nisjes...

RMV për krizën e energjisë, Ministri Bekteshi: Subvencionuam 172 milionë euro

Në Forumin e katërt ekonomik të Tiranës, ishte dhe ministri i Ekonomisë së Maqedonisë së Veriut, Kreshnik Bekteshi, i cili foli...

Fermerët e luleshtrydheve në Fier bllokojnë vjeljen, shkak çmimi i ulët në treg

Prej tre ditësh fermerët që kultivojnë luleshtrydhe në Frakull të Fierit kanë bllokuar vjeljen e saj. Shkak është bërë ulja e çmimit...