cmime

Bordi i Transparencës: Rritet nafta, ulet gazi, nuk ndryshon benzina

Bordi i Transparencës ka njoftuar çmimet e reja për karburantin. Nafta është rritur, ndërsa gazi është ulur. Benzina nuk ka ndryshuar...

Çmimet e larta në treg, inflacioni në Shqipëri arriti 8%

Shqipëria dhe Europa kanë përjetuar shtrenjtim të mëtejshëm të çmimeve në muajin gusht. Në vendin tonë inflacioni arriti në 8%, ndërsa...

Çmimet rriten, shqiptarët ‘braktisin’ makinat

Rritja e çmimeve duket se ka ndikuar drejtpërdrejt në marrëdhënien e shqiptarëve me makinën. Sipas statistikave rezulton se për vitin 2022, shqiptarët po blejnë...

Çmimet në Shqipëri u rritën përpara se të niste lufta në Ukrainë, thotë Tabaku

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku thotë se çmimet në vendin tonë janë rritur përpara se të fillonte lufta midis Rusisë...

Çfarë ka ndikuar në rritjen e çmimit të apartamenteve? Përgjigjet agjenti

Studentja Geraldina Mançka e ftuar në Euronews Albania tregoi se ndërsa llogarit shpenzimet, del në konkluzionin se këtë vit jetesa është...

Orikumi pastër dhe lirë, turizmi familjar favorizohet nga çmimet

Një sezon i kënaqshëm sa i përket turizmit në Njësinë Administrative Orikum. Kështu janë shprehur operatorët turistik të zonës bregdetare, ndërsa...

Mishi ‘luks’ në RMV, rritje drastike e çmimit

Rritja drastike e çmimeve të produkteve të mishit ka varfëruar dukshëm tryezat  e qytetarëve të Maqedonisë së Veriut. Shumica prej tyre...

‘Ora e referendumit po vjen’, Meta: Objektivi ynë është Edi Rama

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka hedhur akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama, në lidhje me çmimin e...

Qyteti më i përballueshëm në Evropë për studentët

Qyteti portugez i Portos është renditur i pari si qyteti më i përballueshëm në Evropë për studentët. Një përfundim i tillë është...

CEO i Ryanair: Thuajini lamtumirë biletave të avionit 10 euro 

Pasagjerët nuk do të kenë më shansin për të blerë bileta të lira avioni prej 10 eurosh në vitet e ardhshme,...

Turizëm në Pogradec, pushuesit nuk e ndjejnë rritjen e çmimeve

Pogradeci edhe këtë vit mbetet një destinacionet me të preferuara për të pushuar. Krahas klimës që ofron ky qytet, një nga arsyet...

Eksperti: Shqiptarët në vështirësi ekonomike, nga muaji mars çmimet vetëm në rritje

Eksperti i ekonomisë, Klodian Muço thotë se shqiptarët ndodhen në vështirësi ekonomike. Në një intervistë për "Euronews Albania", Muço u shpreh se...

Hapja e eksporteve të grurit ul çmimet, rënie rekord pas vitit 2008

Çmimet globale të ushqimeve ranë në mënyrë drastike, me 8.6 për qind në fund të muajt korrik në krahasim me qershorin....

3 qytetet evropiane me tarifat më të larta të hoteleve

Rritja më e madhe e tarifave mesatare të hoteleve në Evropë këtë vit është shënuar në qytete si Barcelona, ​​Berlini dhe...

Zak Topuzi: Është rritur numri i shezlongëve, në rajon çmimet më të larta

Kryetari i Shoqatës së Turizmit, Zak Topuzi thotë se këtë vit është bërë një ndarje më e madhe e territorit të...

Pas 14 vitesh, McDonald’s rrit çmimin e cheeseburger-it në Britani

Pas 14 vitesh McDonald's ka vendosur që të rrisë çmimin e cheeseburger-it. Nga 1,18 € produkti do të kushtojë 1,41 €. Rrjeti...