çmimet

Bordi i Transparencës rrit çmimin e naftës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për shitjen e hidrokarbureve. Duke nisur nga kjo e enjte nafta do të shitet...

Rriten çmimet e hoteleve në Jug, në Dhërmi e Himarë nga 70€-1500€ për vila

Çmimet e hoteleve në jug të Shqipërisë janë rritur mesatarisht me 30% krahasuar me një vit më parë. Sezoni turistik i këtij...

Bie çmimi i vajit, sheqerit e orizit në bursë, tek ne nuk ndryshojnë

Ushqimet e shportës po shiten në bursa me çmimet e vitit 2021. Në vendin tonë, ato kontrollohen përmes një bordi të...

3-fishohen çmimet në bujqësi, Zusi: Problem lëndët e para, rritja do vazhdojë

Çmimi i lëndëve të para në bujqësi është trefishuar në gjysmën e parë të vitit. Bizneset e këtij sektori thonë se të...

Rriten kreditë e këqija, kriza e çmimeve ul aftësinë paguese për këstet

Kriza e çmimeve po redukton aftësinë paguese të kredive. Për të dytin muaj rresht, Banka e Shqipërisë raportoi rritje të portofolit të...

Inflacioni arrin tjetër rekord historik, ushqimet u rritën me 12.6%

Çmimet e mallrave të konsumit janë rritur me 7.4% gjatë muajit qershor, duke vendosur një rekord të ri të inflacionit në...

‘S’mban më ujë pilafi’, protestë para Kryeministrisë kundër rritjes së çmimeve

Ditën e sotme organizata të shoqërisë civilë kanë paralajmëruar zhvillimin e një proteste kudër rritjes së çmimeve. Protesta do të nisë në...

Kriza e çmimeve, tek ne u shtrenjtua nafta e ushqimet, në Europë energjia 

Shqipëria dhe Europa kanë parë rritjen më të lartë të çmimeve në muajin maj. Në vendin tonë inflacioni arriti në 6.7...

Bordi i Transparencës publikon çmimet për produktet ushqimore

Bordi i Transparencës ka publikuar çmimet për produktet ushqimore bazë. Në vendim thuhet se, 1kg miell duhet t’i ofrohen konsumatorit familjar në...

Inflacioni tjetër rekord, çmimet e mallrave të konsumit u rritën 6,7% në maj

Çmimet e mallrave të konsumit janë rritur me 6.7% në muajin maj duke shënuar një tjetër rekord të 3 dekadave të...

Studentët kërkojnë 10 mijë lekë bonus nga qeveria për rritjen e çmimeve

Peticioni i ndërmarrë nga një grup studentësh për të kërkuar mbështetje nga qeveria për rritjen e çmimeve, ka marrë deri tani...

Mbarojnë masat anti-krizë, shtrenjtohen ushqimet dhe karburantet në RMV

Nga dita e sotme nuk vlejnë më masat anti-krizë, të cilat Qeveria e Maqedonisë së Veriut i kishte vendosur në muajin mars...

770 mijë për një natë, apartamentet në Tiranë çmime të ‘çmendura’ më 25 maj

Mijëra tifozë do të vijnë në Tiranë për të parë ndeshjen Roma-Fejnord. Nuk do të jenë vetëm ata që kanë prerë...

Bordi i Transparencës ul me 3 lekë çmimin e naftës

Bordi i Transparencës ka përcaktuar çmimet e reja për karburantet. Duke nisur nga kjo e mërkurë 1 litër naftë do të shitet...

Abuzimet me çmimet në Kosovë, mbi 1 mijë ankesa te institucionet

Rritja e çmimeve në Kosovë ka shtuar dhe mashtrimet e bizneseve ndaj qytetarëve. Në institucionet e Kosovës ka më shumë se...

Inflacioni në prill arriti 6,2%, niveli më i lartë që nga viti 2001

Faturat për transport dhe ushqime vazhduan të shtrenjtohen edhe në prill, duke e çuar inflacionin në 6.2%, sipas INSTAT. Kjo është rritja...