çmimi

Bordi i Transparencës ul me vetëm 1 lek çmimin e naftës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për karburantet. Kështu duke nisur nga kjo e shtunë, 1 litër naftë do shitet...

Rritet çmimi i bulmetit, qumështi 30 lekë më shtrenjtë, mungon djathi

Qumështi i paketuar dhe nënproduktet do të shiten më shtrenjtë nga sot. Kompanitë e përpunimit thonë se janë rritur kostot e...

Biseda e Berishës me Bashën për ‘non grata-n’ | 5 zhvillimet kryesore

‘PD do shkatërrohet’, Berisha tregon bisedën me Bashën për ‘non grata’ Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka treguar për Euronws...

Ulet sërish çmimi i naftës dhe benzinës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për karburantet. Duke nisur nga kjo e enjte nafta do të shitet me 235...

Rritet sërish çmimi i naftës e benzinës

Bordi i Transparencës ka publikuar çmimet e reja për shitjen e karburanteve. Duke nisur nga e martë, çmimi i shitjes së...

KESH 7 mln euro për energjinë në 7 ditë, çmimi në bursa arrin shifra rekord

Çmimi i energjisë elektrike u është afruar rekordeve më të larta historike. Bursa e hungareze është hapur këtë të hënë me një...

Çmimi i naftës në Shqipëri nuk është më i larti në Europë, thotë Ahmetaj

Zëvendës kryeministri Arben Ahmetaj u shpreh se opozita ka mashtruar qytetarët, duke thënë se çmimi i naftës në Shqipëri është më...

Bordi rrit me 10 lekë çmimin e sheqerit

Bordi i Transparencës së Monitorimit të çmimeve të produkteve ushqimore bazë vendosi të rrisë me 10 lekë çmimin tavan të shitjes...

Rritet sërish çmimi i naftës, 265 lekë/litri

Bordi i Transparencës vendosi këtë të premte që çmimi i naftës të jetë 265 lekë për litër. Deri dje, nafta u shit...

Rama: Çmimi i naftës në Shqipëri më i larti në rajon, kemi taksat më të ulëta

Kryeministri Edi Rama pranoi se çmimi i naftës në Shqipëri është më i larti në rajon, por theksoi se taksat në...

Heqja e taksave mbi naftën do zbuste mllefin, thotë Baton Haxhiu

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin Shock se krahasimi i Shqipërisë me rajonin sa i përket çmimit të naftës është i...

Rritja e inflacionit shtrenjton me 30% çmimin e sufllaqes greke

Teksa pronarët e restoranteve në Greqi bëhen gati për sezonin veror, ata po ndjekin me shqetësim impaktin e dëmshëm të inflacionit,...

Rritja e inflacionit ngre me 30% çmimin e sufllaqes greke

Teksa pronarët e restoranteve në Greqi bëhen gati për sezonin veror, ata po ndjekin me shqetësim impaktin e dëmshëm të inflacionit,...

Nis ulja e çmimit të naftës në bursa, pritet rishikimi i vendimit nga bordi

Nafta shitet në pikat e karburanteve me çmim 248 lekë. Ky është çmimi më i lartë që ka caktuar Bordi i...

1 mln € në ditë për energji, Shqipëria importon 1/3 e nevojës për konsum

Sezoni veror dhe marrëveshja e Bashkimit Europian për embargon e naftës dhe gazit rus kanë dhënë goditjet e para në tregjet...

Gjykata e Apelit rikthen tarifat e vjetra të energjisë elektrike në Kosovë

Rritja e tarifavë të energjisë elektrike në Kosovë është abuzive. Pas vendimit të Gjykatës së Prishtinës, edhe Gjykata e Apelit ka...