cocoli

Eksperti i ekonomisë: Kosova s’ka më varësi nga Serbia në tregti

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli tha në një intervistë për Euronews Albania se tashmë ekonomia e Kosovës nuk varet vetëm nga...

Ari i zi i Shpiragut dhe fondi sovran! Çoçoli: Sa para do të grumbullohen në 7 vite

Temë e diskutimit në emisionin Review në Euronews Albania ishte zbulimi i rezervuarit të naftës në Shpirag dhe premtimi i kryeministrit...

Faktorët që rritën dhe ulën konsumin e energjisë këtë verë, sqaron eksperti

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli foli rreth faktorëve që kanë rritur dhe ulur konsumin e energjisë në verën e vitit 2023. Në...

“Nafta e Shpiragut, lajm i mirë për Shqipërinë”, Çoçoli: Zbulim që sjell përfitime

Një pasuri e jashtëzakonshme e nëntokës shqiptare siç është nafta, pritet të kthehet në përfitime kolosale për vendin tonë përmes pagesave...

“Shërbëtor i qeverisë”, Çoçoli debat me Telitin: Lëri teoritë konspirative

Zhvlerësimi i euros ka përplasur në studion e “Now” në Euronews Albania Dorian Teliti, ekspert i Ekonomisë në PD dhe ekspertin...

Eksperti: Euro do të vijojë rënien deri në fund të fushatës

Eksperti Fatos Çoçoli than ë një intervistë për Euronews Albania se euro do të vijojë rënien deri në fund të fushatës. Sidoqoftë,...

“3 dekada tranzicion, ende shtet i varfër”- Eksperti Çoçoli rendit arsyet

Në një intervistë për Euronews Albania, eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli ka renditur arsyet se pse edhe pas 3 dekadash tranzicion,...

“S’do paguajmë kokërr leku”, Çoçoli: Arbitrazhit i janë zënë sytë, ka gjykuar gabim

Francesco Becchetti ka fituar gjyqin në Arbitrazh ndaj shtetin shqiptar që tani i detyrohet 110 milionë euro biznesmenit italian. Eksperti i ekonomisë...

“Familje mashtruesish” – Çoçoli tregon krimet e familjes Becchetti

Francesco Becchetti ka fituar gjyqin në Arbitrazh ndaj shtetit shqiptar, që tani i detyrohet 110 milionë euro biznesmenit italian. Eksperti i ekonomisë...

“Avokatura e Shtetit të japë llogari”, eksperti: Pse humbi kaq shumë para në gjyqe?!

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli tha në një intervistë për Euronews Albania se Avokatura e Shtetit duhet të japë llogari për...

“Në 7 gjyqe, kemi fituar vetëm 1”, Çoçoli: Shqipëria, bilanc negativ në arbitrazhe

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli tha në një intervistë për Euronews Albania se në 7 gjyqe nga Shqipëria është fituar vetëm...

“Ikin 40 mijë në vit”- Çoçoli: Kapitali njerëzor që kemi humbur, me vlerë 12.5 mld €

Eksperti i ekonomisë Fatos Çoçoli ka analizuar në studion e Euronews Albania largimet e shqiptarëve nga vendi dhe dëmin ekonomik që...

“Nuk jemi han me 40 porta”- Eksperti: Me bangladeshasit s’ka garanci! Vijnë dhe ikin

Eksperti i ekonomisë Fatos Çoçoli analizoi në studion e Euronews Albania, tregun e punës së të huajve që vijnë në vendin...

Moderatorja surprizohet live, eksperti i ekonomisë i dhuron një buqetë me lule

Një surprizë e këndshme ka ndodhur gjatë transmetimit live në studiot Euronews Albania. Moderatorja Bruna Çifligu u surprizua nga eksperti i ekonomisë...

Të hiqet akciza dhe taksa e qarkullimit te karburantet, thotë eksperti

Fatos Çoçoli ekspert i ekonomisë deklaron se rritja e çmimit të naftës në Shqipëri është jashtë çdo logjike të tregut. Për Euronews...