cokollata

Sfilata e veçantë në Dubai me veshje prej çokollate

Për herë të parë në Dubai, kuzhinierë të njohur nga e gjithë bota morën pjesë në një event shumë të veçantë. Ata...

Mbyllet fabrika e Kinder në Belgjikë

Autoritetet belge urdhëruan të premten mbylljen e fabrikës së çokollatave Kinder, pas dyshimeve për praninë e salmonelës në produktet e saj. Vendimi,...

Kosova heq nga tregu disa produkte Kinder, shkak bakteri salmonela

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë në Kosovë (AUV) ka hequr nga tregu disa produkte të çokollatës Kinder. Ky vendim vjen pas raportimeve...