çollaku

“Përfundim i tmerrshëm”- Çollaku: Draft-statuti mund të cënoje pavarësinë e Kosovës

Ish-ministri i Integrimit të Kosovës, Bekim Çollaku, ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të enjteje në Euronews Albania, ku komentoi draft-statutin...

U konfrontua fizikisht dhe verbalisht me deputetin e PD, reagon Dashnor Sula

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula, ka reaguar për herë të parë pas përplasjes fizike dhe verbale që pati me kolegun...

Përplasja fizike me Sulën, Çollaku: Nuk përjashtohet një kallëzim penal

Kreshnik Çollaku, nënkryetari i Partisë Demokratike tha në një deklaratë për mediat se është i detyruar të dalë para tyre për...

Çollaku: Rithemelimi dhe PS rrëzuan interpelancën për Kosovën. Përgjigjet Bardhi

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku ka akuzuar se përfaqësues në Konferencën e Kryetarëve, përfaqësues të Rithemelimit drejtuar nga Berisha dhe përfaqësues...

Çollaku: Kemi përgjegjësi politike të mbajmë orientimin e PD në aleancën me SHBA

Deputeti i Partisë Demokratike Kreshnik Çollaku tha në një intervistë për gazetari Ardit Hoxha në mbyllje të Kuvendit Kombëtar të PD...

Gazetari: Ahmetaj nga arratia do të publikojë shkresa që s’i ka as SPAK

Gazetari Basir Çollaku ishte i ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania, ku foli në lidhje me urdhërin e prokurorisë për...

A do të rikthehet Basha në PD? Përgjigjet Kreshnik Çollaku

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, komentoi në një intervistë për Euronews Albania rezultatin e opozitës në zgjedhjet lokale të 14...

Gazetari Çollaku: Arsyet pse ambasadorja Kim nuk flet për “McGonigal”

Gazetari Basir Çollaku tha në një intervistë për Euronews Albania se Prokuroria e Posaçme duhet së paku të kishte regjistruar një...

Çollaku: Nuk mësuam nga pësimi, i bie që do pësojmë prapë

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku tha në një intervistë për Euronews Albania se janë duke dështuar në kalimin e “testit...

PD me një kandidat në zgjedhjet vendore, Çollaku: E lehtë dhe e realizueshme

Deputeti i Partisë Demokratike Kreshnik Çollaku tha në një intervistë për Euronews Albania se bashkimi i Partisë Demokratike për të garuar...

‘Biznesmen me 16 mijë punëtorë’, gazetari zbardh pasurinë e Vis Martinajt

Gazetari Basir Çollaku thotë se rasti i agjentit që ndihmoi Ervis Martinajn të largohej nuk është i pari parë që policia...

Çollaku: Të hapen të gjitha dosjet, Bushka: Do ndryshojmë dhe Kodin Zgjedhor

Partia Socialiste dorëzoi sot në Kuvend projektligjin hapjen e dosjeve të sigurimit edhe për ata persona që rezultojnë të pastër në...

Heqja e vizave me Rusinë rrezikon sigurinë kombëtare, thotë deputeti Çollaku

Deputeti i PD-së Kreshnik Çollaku thotë se liberalizimi i vizave me Rusinë vë në rrezik sigurinë kombëtare. “Në një situatë sanksionesh të...