Conference League

Shorti i Conference League, Lacio i Elseid Hysajt kundër ekipit që mposhti Ballkanin

Është hedhur këtë të hënë në orën 14:00, në Nion të Zvicrës, shorti i UEFA Conference League. Shorti ka rezervuar disa përballje...

Destinacioni i fundit i Ballkanit, skuadra e Ilir Dajës mbyll aventurën europiane

Ballkani zhvillon ndeshjen e fundit në Konferenc Lig, teksa përballë ka skuadrën e Kluzhit. Grupi G udhëhiqet nga turqit e Sivasporit, më...

Ballkani mposht Sivassporin, ngjitet në krye të grupit në Conference League

Ballkani ka fituar mes spektaklit ndeshjen e tretë në grupet e Conference League ku mposhti Sivassporin në Turqi me rezultatin 3-4. Skuadra...

‘Tirana zgjedhja e duhur për Conference League’, kreu i UEFA-s letër Dukës

Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin i ka dërguar një letër falënderimi Presidentit të FSHF-së, Armand Duka, ku shpreh vlerësimet për organizimin...

Finalja e Conference League sjell rekord udhëtarësh në Rinas

25 maji ka qenë rekord për aeroportin në të cilin u bënë 168 fluturime. 55 mijë pasagjerë dhe 465 fluturime nga data...

Conference League, Duka: Shqipëria e kaloi provën për kompeticione të tjera

Finalja e UEFA Conference League, e mbajtur në ‘Air Albania’, e kaloi me sukses provën duke i hapur rrugë kompeticioneve të...

Finalja e Conference League, Nano: Policia kontribuoi për imazhin e vendit

Policia e shtetit dëshmoi profesionalizëm për mbarëvajtjen e ndeshjes ndërkombëtare Roma-Fejnord. Drejtori i uniformave blu Gledis Nano tha se trupa e policisë...

Fitorja e Romës, tifozët italianë nisin festimet në Tiranë

Fitorja e Romës në Conference League është pritur me entuziazëm nga tifozët italianë të cilët ndodhen në Tiranë. Kjo për faktin se...

FOTO | Roma ngre trofeun e Conference League në “Air Albania”

Skuadra e Romës ka fituar kompeticionin Conference League, në finalen e madhe të zvhilluar në stadiumin "Air Albania" në Tiranë. Italianët mposhtën...

28 policë italianë e holandezë në Tiranë për ‘Conference League’

28 policë italianë e holandezë do të jenë në Tiranë për ndeshjen e “Conference League’. Kështu u shpreh drejtori i Departamentit të...

Rreth 300 tifozë të zjarrtë mbërrijnë në Durrës për ‘Conference League’

Rreth 300 tifozë të zjarrtë kanë mbërritur ditën e sotme në Portin e Durrësit nga Italia për finalen e "Conference League"...

770 mijë për një natë, apartamentet në Tiranë çmime të ‘çmendura’ më 25 maj

Mijëra tifozë do të vijnë në Tiranë për të parë ndeshjen Roma-Fejnord. Nuk do të jenë vetëm ata që kanë prerë...

25 maji, ditë pushimi për administratën në Tiranë

25 maji do të jetë një ditë pushimi zyrtar për administratën publike për qarkun e Tiranës. Vendimi u mor sot në mbledhjen...

Ekskluzive| Detajet e organizimit të Conference League në Tiranë

Drejtori i marketingut të FSHF-së Gazmend Malo tregoi se janë ngritur grupe pune për organizimin e Conference League në Tiranë. “Organizimi është...

Sa milionë euro pritet të qarkullojnë në Tiranë nga finalja e Conference League

Gjatë finales së Conference League mes Romës dhe Fejnord që do të zhvillohet në 24 maj në ‘Air Albania’, në Tiranë...

Finalja e Conference League, Kasmi: Deri tani nuk ka asnjë plan

Kreu i Shoqatës së Operatorëve Turistikë, Rexhep Kasmi thotë se Shqipëria nuk ka asnjë eksperiencë në organizimin e një aktiviteti siç...