Conference League

‘Tirana zgjedhja e duhur për Conference League’, kreu i UEFA-s letër Dukës

Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin i ka dërguar një letër falënderimi Presidentit të FSHF-së, Armand Duka, ku shpreh vlerësimet për organizimin...

Finalja e Conference League sjell rekord udhëtarësh në Rinas

25 maji ka qenë rekord për aeroportin në të cilin u bënë 168 fluturime. 55 mijë pasagjerë dhe 465 fluturime nga data...

Conference League, Duka: Shqipëria e kaloi provën për kompeticione të tjera

Finalja e UEFA Conference League, e mbajtur në ‘Air Albania’, e kaloi me sukses provën duke i hapur rrugë kompeticioneve të...

Finalja e Conference League, Nano: Policia kontribuoi për imazhin e vendit

Policia e shtetit dëshmoi profesionalizëm për mbarëvajtjen e ndeshjes ndërkombëtare Roma-Fejnord. Drejtori i uniformave blu Gledis Nano tha se trupa e policisë...

Fitorja e Romës, tifozët italianë nisin festimet në Tiranë

Fitorja e Romës në Conference League është pritur me entuziazëm nga tifozët italianë të cilët ndodhen në Tiranë. Kjo për faktin se...

FOTO | Roma ngre trofeun e Conference League në “Air Albania”

Skuadra e Romës ka fituar kompeticionin Conference League, në finalen e madhe të zvhilluar në stadiumin "Air Albania" në Tiranë. Italianët mposhtën...

28 policë italianë e holandezë në Tiranë për ‘Conference League’

28 policë italianë e holandezë do të jenë në Tiranë për ndeshjen e “Conference League’. Kështu u shpreh drejtori i Departamentit të...

Rreth 300 tifozë të zjarrtë mbërrijnë në Durrës për ‘Conference League’

Rreth 300 tifozë të zjarrtë kanë mbërritur ditën e sotme në Portin e Durrësit nga Italia për finalen e "Conference League"...

770 mijë për një natë, apartamentet në Tiranë çmime të ‘çmendura’ më 25 maj

Mijëra tifozë do të vijnë në Tiranë për të parë ndeshjen Roma-Fejnord. Nuk do të jenë vetëm ata që kanë prerë...

25 maji, ditë pushimi për administratën në Tiranë

25 maji do të jetë një ditë pushimi zyrtar për administratën publike për qarkun e Tiranës. Vendimi u mor sot në mbledhjen...

Ekskluzive| Detajet e organizimit të Conference League në Tiranë

Drejtori i marketingut të FSHF-së Gazmend Malo tregoi se janë ngritur grupe pune për organizimin e Conference League në Tiranë. “Organizimi është...

Sa milionë euro pritet të qarkullojnë në Tiranë nga finalja e Conference League

Gjatë finales së Conference League mes Romës dhe Fejnord që do të zhvillohet në 24 maj në ‘Air Albania’, në Tiranë...

Finalja e Conference League, Kasmi: Deri tani nuk ka asnjë plan

Kreu i Shoqatës së Operatorëve Turistikë, Rexhep Kasmi thotë se Shqipëria nuk ka asnjë eksperiencë në organizimin e një aktiviteti siç...

Presidenti i UEFA-s: Politika rrezikon finalen e Conference League në Tiranë

UEFA do të dërgojë përfaqësues për të verifikuar korrektësinë e zgjedhjeve në FSHF dhe në rast se do të ketë ndërhyrje...