COVID-19

Epidemiologu: 15 miliardë vaksina janë aplikuar në 2 vjet nga COVID-19

Skepticizmi lidhur me vaksinat vijon akoma, ndonëse ato janë testuar, ritestuar dhe kanë pasur efikasitet në popullatë. Në Gjermani janë ngritur të...

“Shpallim të përfunduar pandeminë”, Gjermania zyrtarisht “e lirë” nga COVID-19

Në Gjermani, detyrimi për të mbajtur maska si dhe vlefshmëria e masave të tjera kundër COVID-19 skadoi në mesnatë. Ministri gjerman i...

Ministri gjerman i Shëndetësisë: E kemi mposhtur me sukses pandeminë 

Ministri gjerman i Shëndetësisë Karl Lauterbach tha sot se Gjermania e ka mposhtur me sukses dhe me rezultate të mira pandeminë...

28 të infektuar dhe asnjë humbje jete, situata e Covid-19 në 24 orët e fundit

28 qytetarë kanë rezultuar të infektuar me Covid-19, ndërsa nuk ka pasur asnjë  humbje jete në 24 orët e fundit.  Ndërkohë...

‘Vrasja dhe Covid-19″, oficeri rus zbulon frikën më të madhe të Putinit

Një oficer rus, anëtar i Shërbimit Federal të Sigurisë Ruse (FSB), u zhvendos në Turqi për t’i shpëtuar dënimit të Presidentit...

2 të infektuar, situata e Covid-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë

Asnjë viktimë dhe dy të prekur nga Covid-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë bën...

22 qytetarë të infektuar, situata e Covid-19 në vendin tonë në 24 orët e fundit

Asnjë humbje jete dhe 22 persona janë infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se...

10 të infektuar, situata e Covid-19 në orët e fundit në vendin tonë

Asnjë viktimë dhe 10 raste me Covid-19 janë regjistruar në vendin tonë me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë,...

Vaksinimi kundër COVID-19, në Shqipëri vetëm 19% e mjekëve morën dozat përforcuese 

Shumica e punonjësve në shërbimin shëndetësor shqiptar kanë marrë vetëm një dozë të vaksinës kundër coronavirusit. Një studim i kryer nga instituti...

Asnjë viktimë dhe 11 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Asnjë viktimë dhe 11 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë,...

MSH publikon bilancin e Covid-19 për 24-orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24-orëve të fundit nuk është shënuar asnjë humbje jete nga Covid-19 në vend,...

Alimehmeti: Në Shqipëri nuk dihet sa qytetarë kanë vdekur e janë infektuar me Covid

Mjeku Ilir Alimhemeti ka lëshuar deklaratën e fortë në lidhje me Covid-19 në vendin tonë. Në një intervistë për emisionin “Good Morning...

Kina bën për herë të parë publik bilancin e viktimave nga Covid-19

Kina ka raportuar rreth 60 mijë vdekje të lidhura me COVID-19 në pak më shumë se një muaj, duke bërë publik...

Manastirliu: Vaksinim paralel kundër Gripit e Covid-19, aplikohet vaksina kundër HPV

Gjatë konferencës për media për arritjet e vitit 2022 dhe projektet e vitit 2023, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta...

Asnjë viktimë dhe 31 të infektuar nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Asnjë viktimë dhe 31 raste me Covid-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë bën me...

Grip apo Covid? Simptomat kur duhet të bëni kujdes

Mjeku epidemiolog Ilir Alihmehmeti ka folur rreth situatës së gripit në vendin tonë, duke theksuar se situata nga Covid-19 është e...