cuci

Debate në Parlament për reformën zgjedhore, rrëzohet kërkesa e Bardhit

Kuvendi ka rrëzuar kërkesën e Gazment Bardhit për të ndryshuar rendin e ditës për të bërë ndryshimet e grupit të PD...

Bashkëpunim me Bashën apo Bardhin? Çuçi: Do trokasim në zyrën që njeh ligji

Kryetar i grupit të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi në një konferencë për mediat foli rreth prioriteteve që grupi që ai drejton do të ketë në...

Prioritet e PS në parlament, Çuçi zbulon axhendën e socialistëve për këtë sesion

Kryetari i Grupi Parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi, mbajti këtë të mërkurë një konferencë për media, ku zbuloi disa nga...

Bledi Çuçi zgjidhet kreu i grupit parlamentar të PS

Ish-ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është prezantuar sot si kryetar i Grupit parlamentar të Partisë Socialiste. Vendimi për emrin e Çuçit është...

Çuçi i kalon stafetën Ballës, i dorëzon dosjen “exit-memo”

Pas betimit në Presidencë, Ministri i ri i Brendshëm, Taulant Balla, ka hyrë për herë të parë në ambientet e këtij...

Çuçi pret Ballën për t’i dorëzuar detyrën e ministrit të Brendshëm

Ish-ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka pritur në ambientet e Ministrisë së Brendshme Taulan Ballën për t’i dorëzuar detyrën si ministri...

Shkarkimi i Çuçit dhe emërimi i Ballës, kërkesa e Ramës mbërrin në Presidencë

Dy kerkësat e kryeministrit Rama për shkarkimin e ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi dhe emërimin e Taulant Ballës si ministër i...

Pse u shkarkua Çuçi? Gazetari: Policia mbështeti pronarët e gurores

Policia ka bllokuar guroren në fshatin Borizanë të Krujës pas ngjarjes së rëndë të dhunimit të 2 anëtarëve të fisit Maja...

Shkarkimi i Bledi Çuçit, Bardhi: Dorëzimi i MB përballë krimit, kapitullim i shtetit

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar në lidhje me shkarkimin nga detyra të ministrit të brendshëm...

“Mafia kjo është”| Deputeti i PD: Pse Rama shkarkoi Bledi Çuçin

Deputeti i Partisë Demokratike, Asllan Dogjani, ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin "Review" në Euronews Albania ku komentoi shkarkimin...

Shkarkohet Bledi Çuçi, Taulant Balla emërohet Ministër i Brendshëm

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar këtë të shtunë shkarkimin nga detyra të Ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi. Lajmin e ka bërë publik...

Çuçi për konfliktin në Krujë: Askush s’është mbi ligjin, policia do të kapë autorët

Një sherr masiv ka ndodhur ditën e djeshme në aksin rrugor Fushë Krujë – Thumanë mes dy fiseve, Maja dhe Rraja,...

“S’e prishim marrëveshjen me muxhahedinët”, Çuçi: Nëse rrinë, të zbatojnë ligjin

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi përjashtoi mundësinë e prishjes së marrëveshjes për strehimin e muxhahedinëve për qëllime humanitare. I pyetur nga gazetari...

“MEK aktivitet politik në Shqipëri”, Çuçi: Kanë thyer marrëveshjen me qeverinë

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi në një konferencë për mediat e cilësoi të patolerueshme dhunë që anëtarët MEK kanë ushtruar ndaj...

Arrestohet Edmond Haxhia dhe 2 britanikë, Çuçi: Tregues i bashkëpunimit të policisë

Arrestimi i 3 nga 6 personave të shpallur në kërkim për vrasjen e Ardian Nikulajt në Shëngjin, sipas ministrit Bledi Çuçi,...

Çuçi: Në 14 maj do votojnë edhe ata që u ka skaduar mjeti i identifikimit

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi tha pas mbledhjes së qeverisë mëngjesin e së enjte se të gjitha mjetet e identifikimit që...