dacic

Daçiç merr në mbrojtje Radoiçiçin: Video nuk është bërë ditën që ndodhi sulmi

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka folur për herë të parë për videon e publikuar nga ministri i Brendshëm...

‘’Serbia të njohë Kosovën për të hyrë në BE”, Gërvalla e Daçiç përplasen në Slloveni

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës të Kosovës, Donika Gërvalla, është shprehur optimiste se mund të arrihen suksese në dialogun...

Serbia i bashkohet BRICS? Daçiç: Janë përralla, ne jemi në Evropë

Lideri i Partisë Socialiste në Serbi, Aleksandër Vulin, së bashku me deputetë të tjerë të kësaj force i kanë dorëzuar Kuvendit...

Tërheqja e policisë nga Veriu, Daçiç: Kurti po tallet me ndërkombëtarët

Ministri i Punëve të Jashtme serbe Iviça Daçiç, në një deklaratë për mediat ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,...

Ministri i Jashtëm serb zbulon porosinë e SHBA-së për Kurtin

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë porositur kryeministrin e...

Daçiç-Gërvallës: Na ke ndihmuar t’i akuzojmë krerët e UÇK për krime lufte

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç i ka përmendur ministres së Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla një deklaratë të disa...

“Kosova s’i meriton vizat”, Daçiç: Nuk përmbushën marrëveshjen

Serbia nuk e sheh si zhvillim pozitiv liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç e...

Daçiç akuzon autoritetet e Kosovës se po krijojnë krizë të re

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, tha të dielën se përmes arrestimit të serbëve në Kosovë, Qeveria e Kosovës dëshiron...

Beogradi lë të hapur mundësinë për vendosjen e sanksioneve ndaj Rusisë

Ministri i Jashtëm Ivica Daçiç la të kuptohet për herë të parë të mërkurën se Beogradi mund të ndryshojë kursin dhe...

Daçiç: Serbia është e vendosur të vazhdojë dialogun me Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç tha se Serbia është e vendosur të vazhdojë dialogun si e vetmja...

Daçiç: Një tjetër shtet do të tërheqë së shpejti njohjen e Kosovës

Së shpejti, një vend tjetër do të tërheqë njohjen e Kosovës, tha për Tanjug ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç. Serbia më...

Përplasje Tiranë-Beograd/ Daçiç-Xhaçkës: Po inkurajoni Kurtin për provokime

Qeveria shqiptare ka reaguar ashpër për tensionet në veri të Kosovës, duke bërë përgjegjëse grupet kriminale serbe. Ministrja e Jashtme, Olta...

Daçiç: Nuk do ta lejojmë anëtarësimin e Prishtinës në Këshillin e Evropës pa luftë

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë sot se Beogradi nuk do ta lejojë anëtarësimin e Prishtinës...

‘Kosova pjesë e Serbisë’, Daçiç: Masat disiplinore nga FIFA, hipokrizi  

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë të dielën se Serbia si shtet nuk mund të reagojë...

Daçiç: Nuk mund ta lëshojmë dorën e Rusisë, derisa Perëndimi të na japë tjetrën 

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç tha se Serbia kërkon të gjejë një interes të përbashkët me vendet...

Daçiç: Ata që na kërkojnë t’i vendosim sanksione Rusisë, janë kundër Serbisë

Kryetari i Parlamentit të Serbisë, Ivica Daçiç, tha të mërkurën se Beogradit nuk i intereson të jetë në një linjë me...