dardhe

Pamje përrallore nga Dardha! Deri në 10 cm dëborë në Pranverë

Ndërkohë që presim ditët me diell të pranverës, moti na ka surprizuar. Dardha u zgjua e mbuluar me borë mëngjesin e...

Bora rikthen turistët në Dardhë, bizneset shpresojnë tek moti me reshje

Kjo është pamja që Dardha fal këtë mëngjes. Grupi i parë i turistëve që zgjodhën Dardhën janë nga cepi tjetër i...

Rikthehet bora në Dardhë, sa pritet të shkojnë temperaturat

Dëbora ka mbuluar këtë të martë juglindjen e vendit. Korrespondeti i Euronews Albania, Xhensil Shkëmbi ka raportuar nga Dardha situatën në...

FOTO | Rikthehen reshjet e dëborës në juglindje të vendit

Ulja e temperaturave ka rikthyer reshjet e dëborës në zonat malore në juglindje të vendit. Në fshatin turistik të Dardhës, nga kilometri...

Bora ‘fton’ turistët, në Dardhë dhe Voskopojë qindra qytetarë për të shijuar festat

Dy ditët e fundit bora ka zbardhur Dardhën. Rruga e cila të çon drejt këtij fshati turistik kalohet pa probleme, ndërkohë...