dashamir shehi

Shehi: Të bllokojmë kontratat, çfarë është kjo urgjencë që kemi për koncesionet?

Deputeti Dashamir Shehi nuk ka kursyer kritikat drejt qeverisë për kontratat koncesionare. Nga Komisioni i Ekonomisë, Shehi tha se nuk e kupton...

Shehi: Klosi maja e ajsbergut, pjesë e zinxhirit korruptiv në derën e ish-ministrit

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi tha se është ulëritëse ngjarja e fundit që ndodhi në Tiranë, ku Rozeta Dobi së bashku...

Bashkimi PD-PL, Shehi: LSI bën zig-zage, s’krijon sistem afatgjatë besimi

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi tha se nuk është entuziast për bashkimin e PD-së me PL. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Shehi: Të bashkohemi e të largojmë Edi Ramën, problemi i vetëm që ka PD

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi, propozon që të gjithë partitë opozitare të bashkohen në mënyrë që të largojnë Edi Ramën nga...

“Dallgë në gotë të ujit”, Shehi këshilla për Alibeaj: Prodho ide politike me vlerë

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi, komentoi përjashtimin që u bëri Enkelejd Alibeaj 4 deputetëve të PD nga grupi parlamentar i kësaj...

Porti i Durrësit/ Shehi: Kush do paguajë 2 mld për projektin? Tokat do vidhen

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka ngritur dyshimet për projektin e Portit të Durrësit. Në fjalën e tij në Kuvend, Shehi theksoi se...

A duhet të largohen Meta dhe Berisha? Shehi: Nevojë për forca të reja në fushë

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehu tha për Euronews Albania se në protestën e opozitës të zhvilluar më 12 nëntor duhet të...

Debate për Portin/ Opozita: Po grabitet prona. Kadia: përfitojmë 1 mld euro

Deputetët e opozitës dhe mazhorancës janë përplasur ashpër në Komisionin e Ekonomisë për projektin e Portit të Durrësit. Opozita pretendon se...

Begaj takim me përfaqësues të opozitës për datën e zgjedhjeve

Mesditën e sotme pritet të zhvillohet një takim mes presidentit Bajram Begaj dhe kryetarëve të partive opozitare. Në takim pritet të jenë...

“Aksion opozitar përtej partive”, Shehi: S’mjafton Berisha-Meta për të mundur Ramën

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, është shprehur se qëllimi i tyre është të ndërtojnë një aksion opozitar që...

“Të dalim me një kandidat të vetëm”, Shehi tregon formulën që bashkon opozitën

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, ka treguar formulën që i ka propozuar PD-së për bashkimin e opozitës. Në një...

Shehi: Basha të tregojë me sinqeritet të kujt janë paratë, gabimi i Berishës

Deputeti Dashamir Shehi, teksa ka folur për lobimin rus në PD në vitin 2017, ka theksuar se ish-kreu i PD-së, Lulzim...

A do të kandidojë për Bashkinë e Tiranës? Përgjigjet Dashamir Shehi

Kryetari i Partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi nuk do të kandidojë për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e ardhshme...

Dashmir Shehi: Gati të kandidoj për President nëse arrihet dakordësi

Dashamir Shehi do të jetë kandidati i propozuar për President nga grupi parlamentar opozitar “Aleanca për Ndryshim”. Lajmi konfirmohet nga kreu i...